У Венеціанській комісії вважають, що КС перевищив свої повноваження


У Венеціанській комісії вважають, що КС перевищив свої повноваження

Секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт вважає, що Конституційний суд України перевищив свої повноваження, скасувавши політичну реформу 2004 року.

Таку думку Маркерт висловив в інтерв'ю "Газеті по-київськи" (№ 186 від 4 жовтня 2010 року).

"Було дивно дізнатися, що Конституцію визнали недійсною після того, як вона була Основним Законом протягом шести років (і якої дотримувався сам Конституційний Суд). Це незвичайно. Згідно з європейською практикою, масштаб подібного роду контролю Конституційного суду зазвичай досить обмежений", - сказав Маркерт.

За його словами, нічого недемократичного в Конституції 2004 року не було. Секретар Венеціанської комісії повідомив, що зміни до Основного Закону України обговорюватимуться на пленарній сесії Венеціанської комісії, яка відбудеться у Венеції 15-16 жовтня.

У свою чергу екс-посол США в Україні Стівен Пайфер вважає, що рішення Конституційного Суду матиме негативний вплив на сприйняття української демократії на Заході. "Не будучи фахівцем з конституційного права, я не можу дискутувати про особливості рішення КС від 1 жовтня. Але передбачу, що рішення суду матиме негативний вплив на сприйняття України і української демократії на Заході. У грудні 2004 року Верховна Рада більшістю голосів проголосувала за поправки до Конституції. Зміни призвели до більшої збалансованості повноважень між Радою і виконавчою владою. Тепер, через шість років після введення цих поправок, суд, по суті, говорить: «це була помилка». Після цього суду не варто дивуватися з того, що спостерігачі ставлять питання, чи було це рішення засновано на Конституції, чи обумовлено поточною політичною ситуацією, в якій лідер Партії регіонів - Президент. Після декількох місяців безперервних повідомлень про тиск влади на українські ЗМІ і надмірної активності СБУ рішення суду лише закріпить зростаючу на Заході думку, що українська демократія рухається в неправильному напрямі", - сказав американський дипломат.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua