Кудрін: Україна не зверталася до уряду РФ з проханням про допомогу в погашенні боргу Нафтогазу


Кудрін: Україна не зверталася до уряду РФ з проханням про допомогу в погашенні боргу Нафтогазу

Україна не зверталася в уряд РФ з проханням про допомогу у врегулюванні боргу "Нафтогазу" за позовом RosUkrEnergo, повідомив журналістам віце-прем'єр, міністр фінансів РФ Олексій Кудрін.

"До нас таких звернень на рівні економічного блоку уряду РФ не надходило, хоча, можливо, і потрібна їм якась допомога. У Міненерго теж не надходило ", - сказав він.

Раніше директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домінік Стросс-Кан заявив, що Росія могла б взяти участь у вирішенні проблеми виплати НАК "Нафтогаз України" за позовом RosUkrEnergo об'ємом близько $3 млрд.

"Це може призвести до рішення, так можна було б вибратися з цієї проблеми", - сказав глава МВФ. Так, він відмітив, що "Газпром" має половину в RosUkrEnergo".

За словами Кудріна, "це зобов'язання України і до Росії воно ніякого стосунку не має". Коментуючи думку Стросс-Кана, він відзначив, що директор-розпорядник МВФ вважає, що без допомоги Росії Україні буде складно врегулювати дане питання.

Раніше повідомлялося, що Міжнародний арбітражний трибунал Стокгольма 8 червня 2010 року зобов'язав НАК "Нафтогаз України" повернути RosUkrEnergo 11 млрд куб. м газу, а також виплатити компанії встановлений контрактом штраф в товарній формі у розмірі 1,1 млрд куб. м газу. Глава Служби безпеки України Валерій Хорошковський повідомив про відкриття справи за фактом заподіяння збитків державі Україна у зв'язку з рішенням Стокгольмського арбітражу.

27 липня Державна митна служба України винесла висновок, згідно з яким оформлення 11 млрд куб. м природного газу, що належали швейцарському газотрейдеру RUE, на користь НАК "Нафтогаз України" в лютому 2009 року було проведено з порушенням законодавства.

В даний час у даній справі арештовані перший заступник глави НАК "Нафтогаз України" Ігор Діденко, екс-глава Державної митної служби України Анатолій Макаренко і заступник начальника Енергетичної регіональної митниці України Тарас Шепітько. На території Росії затримана колишній заступник головного бухгалтера НАК "Нафтогаз України" Марія Кушнір.

Компанія RosUkrEnergo була створена влітку 2004 року "Газпромом" і Centragas Holding AG на паритетних началах. Centragas Holding AG належить українським бізнесменам Дмитру Фірташу (90%) і Івану Фурсіну (10%). RUE в 2006-2008 роках виступала монопольним постачальником природного газу в Україну.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua