Олімпійські резерви


Олімпійські резерви

В серпні збиток банківської системи склав всього 320 млн грн., приблизно таким же він був і в липні. Це кращий результат з початку фінансової кризи (для порівняння: у березні цей показник був близько 3 млрд грн., в травні - 2,3 млрд грн.).

Тенденція до зниження збитків - одна з ознак виходу банків з депресивного стану. Зараз єдина причина негативних фінрезультатів - проблемні кредити, під які необхідно виділяти багатомільярдні резерви. Втім, ці відрахування стають дедалі меншими. "Зниження збитків пов'язане з тим, що більшість великих банків завершують формувати резерви і починають нарощувати кредити", - пояснює аналітик ІК "Трійка Діалог Україна" Євген Гребенюк. За його словами, якби банки не форсували формування резервів, то система давно була б прибутковою: за вісім місяців сумарний операційний прибуток склав близько 22 млрд грн.

Протягом року багато банків приховували реальний обсяг проблемних активів. Для того щоб сформувати резерви, їхнім акціонерам необхідно було внести додаткові кошти, але не у всіх вони були.

Аби хоч якось зменшити свої збитки, фінустанови тотально знижували витрати. Реорганізація внутрішньої мережі, скорочення персоналу, закриття цілих напрямів - все це трохи полегшило їх фінансовий стан. Крім того, через девальвацію вітчизняного грошового знака (близько половини активів банків була у валюті) у них різко зросли доходи: приблизно в 1,5 разу в перерахунку на гривні. Проте тотальні скорочення витрат, ймовірно, скоро припиняться: за прогнозами Євгена Гребенюка, вже до кінця 2010-го більшість банків за результатами місяця показуватимуть прибуток.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua