МВФ: Рекапіталізація банків державою є одноразовим заходом


МВФ: Рекапіталізація банків державою є одноразовим заходом

Можливі нові банківські кризи повинні запобігати іншим шляхом, а не рекапіталізацією за рахунок держав, оскільки парламенти повторно не схвалять такий спосіб, вважає директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домінік Стросс-Кан.

"Двічі в одну і ту ж річку не можна входити. Буде неможливо вже знову звертатися по мільярди до парламентів, аби витягнути фінансовий сектор", - сказав він на 7-й Ялтинській щорічній зустрічі в суботу.

На його думку, необхідно шукати нові шляхи вирішення цієї проблеми, зокрема, за рахунок посилення нагляду, введення спеціальних податків, аби вони змінили ризиковану політику банківського сектора.

Д.Стросс-Кан відзначив, що відмова деяких країн від таких заходів, що аргументується нинішньою стабільністю фінансової системи, є недалекоглядною. "Це дитяча політика", - сказав він.

В той же час глава МВФ відзначив, що поки повністю ефективна зброя проти криз системних банків відсутня.

Як повідомлялося, Україна в рамках програми рекапіталізації в 2009-2010 роках направила на націоналізацію трьох банків докапіталізацію двох держбанків 26 млрд грн. В даний час розглядається доцільність виділення на ці цілі ще понад 10 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua