Газпром схиляє ще одну країну до проекту "Південний потік"


Газпром схиляє ще одну країну до проекту "Південний потік"

Македонія вивчає можливість приєднання до проекту "Південний потік". Про це повідомили в управлінні інформації ВАТ "Газпром" за підсумками візиту делегації ВАТ "Газпром" на чолі з начальником Департаменту з управління проектами Леонідом Чугуновим в Республіку Македонію.

"Під час переговорів обговорювалися можливості підключення Македонії до проекту "Південний потік". Зважаючи на програму прискореної газифікації, що реалізується в країні, переведення електростанцій на газове паливо, розвиток електрогенеруючих потужностей і, як наслідок, значне зростання газоспоживання найближчими роками, була досягнута домовленість приступити до наочного розгляду економічних і технічних умов збільшення постачань російського газу в Республіку, у тому числі за рахунок будівництва відведення від "Південного потоку", - йдеться в повідомленні.

Також було відмічено, що в разі позитивних результатів вказаних техніко-економічних розрахунків сторони вийдуть з пропозицією про підписання відповідної міжурядової угоди.

Як відзначають в "Газпромі", проявлений Македонією практичний інтерес до проекту "Південний потік" є ще одним свідченням актуальності, важливості і економічної привабливості газопроводу, мета якого - диверсифікувати маршрути постачань російського природного газу і підвищити надійність енергопостачання Європи.

Як повідомлялося 16 вересня ц.р. на прес-конференції в Москві за підсумками переговорів з російським колегою Сергієм Лавровим міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що Україна розраховує, що Росія відмовиться від будівництва "Південного потоку" через недоцільність.

У свою чергу С.Лавров відзначив, що Росія не розглядає Україну як ненадійного партнера в газових питаннях. Він підкреслив, що "Південний потік" зовсім не спрямований проти України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua