Донецький шахрай виманював у Києві гроші у смертельно хворих


Донецький шахрай виманював у Києві гроші у смертельно хворих

Співробітники столичної міліції затримали шахрая, 35-річного жителя Донецька, який під приводом продажу власного органу виманював у смертельно хворих людей гроші.

Як повідомили УНІАН в центрі громадських зв'язків ГУ МВС України в м. Києві, особливість схеми афери полягала в тому, що пересадка органу пропонувалася смертельно хворій людині. З одного боку, людина не могла адекватно оцінити загрозу обману унаслідок смерті, що наближається, з іншого - смерть обдуреного страхувала шахрая від можливого викриття. Майбутніх жертв шахрай шукав за допомогою оголошень через інтернет. Переконавши помираючого в необхідності рятівної пересадки, шахрай отримував гроші, і під різними зволікав із рішенням, поки людина не помре.

Як встановлено, в 2008 році першою жертвою шахрая стала киянка. У жінки був діагноз - цироз печінки. Донеччанин погодився поділитися з нею своїм органом. Обіцяв усіляку допомогу в юридичному оформленні операції - адже операція із трансплантації в нашій країні можлива лише в тому випадку, якщо донором виступає близький родич. Запевняв жінку, що у нього є знайомі хірурги і зв'язки в суді і Верховній Раді. Вони кілька разів зустрічалися біля однієї з авторитетних київських клінік. Шахрай навіть здавав аналізи, правда, про той факт, що його печінка за всіма медичними показниками не підходить жінці, змовчав, продовжуючи стверджувати, що все гаразд.

Шахрай настільки втерся в довіру до хворої, що жінка, не роздумуючи, віддала йому 8 тисяч доларів і декілька тисяч гривень.

За інформацією оперативників, шахрай так само обдурив ще одного хворого цирозом печінки киянина, який так і не діждався допомоги. Крім того, є дані, що в Харкові він обіцяв "за допомогою магії вилікувати від раку п'ятьох онкохворих, і ще декількох чоловік - в Донецьку".

Відносно затриманого порушено кримінальну справу за ст.190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Столична міліція також звертається до громадян, які, можливо, стикалися з даною людиною, звернутись із заявою до співробітників київської міліції.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua