0 800 307 555
0 800 307 555

Мороз запропонував скасувати і Конституцію 1996 року


Мороз запропонував скасувати і Конституцію 1996 року

Екс-спікер Олександр Мороз вважає, що з рішення КС випливає, що вибори Ради повинні відбутися восени 2011 року.

За його словами, це випливає з того, що, відповідно до Конституції 1996 років, парламент обирається лише на 4 роки, а восени для Верховної Ради VI скликання спливає даний термін. Мороз відзначив, що у зв'язку з рішенням Конституційного Суду багато питань також виникає стосовно організації роботи Верховної Ради, оскільки виходить, що втратили силу норми Конституції про формування в парламенті коаліції депутатських фракцій.

За його словами, сьогоднішнє рішення КС призведе до того, що “ми рухатимемося убік проти демократії”. “Адже форма державного правління впливає на рівень добробуту, на захист прав і свобод людей, а ми йдемо в протилежний бік”, - відзначив почесний голова СПУ.

Мороз відзначив, що, прийнявши рішення про скасування політреформи, КС “перевищив свої повноваження”. “І це - поза всяким сумнівом”, - додав він.

За словами почесного голови СПУ, статтею 150 Конституцій України передбачено, що до повноважень КС належать: вирішення питань про відповідність Конституції законодавчих актів. Він додав, що “у нас немає закону 2222, а є Конституція України”, тому КС не мав права приймати рішення стосовно окремого закону, оскільки вже йдеться про цілісний документі - Основний Закон.

“Сьогодні Конституційний Суд прийняв, на моє глибоке переконання, неправомірне рішення”, - відзначив Мороз.

При цьому екс-спікер парламенту додав, що “він (Конституційний Суд) не повинен був розглядати текст Конституції”. За його словами, за нинішньою логікою КС, цей конституційний орган має всі підстави скасувати Конституцію 1996 року, оскільки її також приймали з порушенням процедури, що діяла на той час.

Мороз нагадав про багатократне переголосування низки статей при прийнятті Основного Закону в 1996 році. “Я ж не буду зараз вести мову про те, що деякі статті Конституції України для того, щоб були прийняті, голосувалися по 17-27 разів”, - сказав він. Він також відзначив, що нинішній президент Віктор Янукович, народні депутати обиралися “під ті повноваження, які були визначені чинною Конституцією”, до сьогоднішнього рішення КС. Він підкреслив, що це рішення “не стільки є юридичним чи конституційним, а це рішення - політичне”.

“Я вважаю, що це загравання під політичну ситуацію, конкретних людей, і в даному випадку можна говорити не про конституційний орган - Конституційний Суд України, а про членів цього органу, які застосовують подвійні стандарти при розгляді законів”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua