Порятунок фінсектора США обійдеться удвічі дешевше, ніж передбачалося


Порятунок фінсектора США обійдеться удвічі дешевше, ніж передбачалося

Порятунок фінансової системи обійдеться США менш ніж в $50 мільярдів, підрахувала адміністрація президента Барака Обами, понизивши попередню оцінку більш ніж наполовину.

Економісти змогли зробити це завдяки новому плану продажу державної частки в страховій компанії American International Group.

Громадський гнів, викликаний тим, що США довелося витратити $700 мільярдів на допомогу фінансовому сектору в період, коли країна переживала найглибшу рецесію з часів Великої депресії, надзвичайно ускладнив життя законодавців, які підтримали цей захід.

Відтоді адміністрація намагається представити програму допомоги порятунку у вигіднішому світлі. Міністр фінансів Тімоті Гайтнер заявив, що загальна вартість так званої програми викупу проблемних активів (TARP) після продажу активів майже напевно виявиться нижчою $50 мільярдів.

"Люди, які голосували за це, - республіканці і демократи - заслуговують на велику довіру, оскільки для них це було дуже складне політичне рішення... і віддача від цієї програми незвичайно корисна для економіки і для американського народу", - сказав Гайтнер.

Представник Білого дому Роберт Гіббс сказав, що намір конвертувати частку Мінфіну в страховому гіганті AIG в звичайні акції може принести прибуток у розмірі $20 мільярдів, якщо ці акції будуть продані за ринковою ціною четверга.

Гіббс додав, що показник вартості програми допомоги "ймовірно, лише покращуватиметься", оскільки міністерство виводить інвестиції з оживаючих автоконцернів General Motors Co і Chrysler Group.

Можливість здійснювати нові інвестиції відповідно до програми TARP закінчується в неділю, через два роки після того, як Конгрес створив цей фонд, аби запобігти обвалу фінансової системи.

Адміністрація Обами прагне показати, що американські платники податків тепер мають хороший шанс отримати свої гроші назад. Новини про те, що ця програма принесла хоч якийсь прибуток, можуть пом'якшити гнів виборців перед виборами в Конгрес, які відбудуться 2 листопада.

Крім того, Мінфін повідомив, що заробив $2,25 мільярда на продажі цінних паперів Citigroup Inc, які отримав в обмін на надання $5-мільярдної гарантії по портфелю токсичних активів. Гарантія була скасована, не принісши жодних збитків.

Міністерство також повідомило, що зараз продає акції Citigroup вартістю $16,4 мільярда, скорочуючи свою частку в банку до 12,4 відсотка, що в три рази менше, ніж на піку здійснення програми.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua