0 800 307 555
0 800 307 555

КСУ відмінив політреформу 2004 р.


КСУ відмінив політреформу 2004 р.

Конституційний суд визнав неконституційним закон "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року № 2222-ІV (так звана політреформа 2004 року) у зв'язку з порушенням процедури його розгляду і прийняття. Таке рішення КС, прийняте 30 вересня, оприлюднив у п'ятницю голова суду Анатолій Головін.

За вердиктом КС, закон № 2222-ІV втратив силу з дня ухвалення цього рішення, тобто з 30 вересня.

"Конституційний суд виходить з того, що визнання неконституційним закону 2222 у зв'язку з порушенням процедури його розгляду і прийняття означає відновлення дії попередньої редакції норм Конституції, які були змінені, доповнені і виключені законом 2222", - говориться у рішенні КС.

"Відповідно до частини 2 статті 70 закону України "Про Конституційний суд України" покласти на органи державної влади обов'язки із виконання даного рішення відносно приведення нормативно-правових актів відповідно до Конституції України від 27 червня 1996 року в редакції, яка існувала до внесення до неї змін законом "Про внесення змін Конституції України" від 8 грудня 2004 року №2222- IV", - вказується у рішенні КС.

Рішення КС є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржено.

Із поданням з цього питання до КС звернулися 252 народних депутати, які входять до парламентської коаліції.

Депутати просили визнати цей закон повністю неконституційним у зв'язку з порушенням встановленою Конституцією процедури його розгляду і прийняття.

На думку авторів клопотання, підставою для визнання закону №2222-ІV неконституційним в цілому є порушення встановленої Конституцією процедури його розгляду і прийняття, оскільки відповідний законопроект "Про внесення змін до Конституції України" з певними поправками був розглянутий і прийнятий Верховною Радою без обов'язкового в такому разі висновку КС про відповідність вимогам статей 157 і 158 Основного закону. В ухваленому законі депутати затвердили низку статей в новій редакції, відносно законопроекту, раніше погодженого із КС (№4180).

8 грудня 2004 року Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до Конституції України" №2222-IV, який передбачає перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління, формування уряду коаліцією депутатських фракцій, продовження терміну повноважень парламенту до 5 років.

Чинна Конституція України прийнята 28 червня 1996 року. Внесені в 2004 році зміни до Основного закону набули чинності в 2006 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua