Пік інфляції в РФ припаде на середину 2011 року


Пік інфляції в РФ припаде на середину 2011 року

Інфляція в РФ в 2010 році може скласти 8,9%, але свого піку, ймовірно, досягне до кінця першої половини 2011-го, коли показник буде на рівні 10,5% в річному вираженні, повідомив журналістам в середу головний економіст HSBC по Росії і країнам СНД Олександр Морозов, представляючи прогнози банку.

Раніше офіційний прогноз інфляції-2010 складав 6-7%, Мінекономрозвитку через вплив засухи підвищило його до 7-8%, вважаючи найбільш вірогідною цифру в 7,5-7,8%. "На цей рік до літньої спеки ми прогнозували цей показник грудень до грудня 7,5%, а з врахуванням чинників спеки і неврожаю підняли прогноз до 8,9%. Дія монетарних чинників, за нашими оцінками, повинна привести до прискорення інфляції до рівня 10,5% до кінця II кварталу наступного року", - сказав Морозов. Після цього, за оцінками аналітиків банку, можна чекати її сповільнення до 9,5% за підсумками 2011 року. А в 2012-му зростання споживчих цін може скласти 7,5%.

Згідно з офіційними прогнозами МЕР, в 2011 році інфляція складе 6-7%, хоча раніше очікувалося 5,5-6,5%. На 2012-й цей показник, як і раніше, прогнозується на рівні 5-6%.

На думку Морозова, на прискорення інфляції впливатиме не лише зростання цін на продовольство, але і в переробних галузях і секторі послуг. "Ще дуже рано розкидатися такими термінами, як стагфляція, але з часом, якщо все продовжуватиметься в тому ж дусі, напевно, вірогідність такого сценарію зростатиме", - вважає експерт. Він також повідомив, що HSBC знизив свій прогноз зростання ВВП в 2010 році до 3,8% з 4,7%. Згідно з офіційним прогнозом МЕР, за підсумками цього року зростання ВВП очікується на рівні 4%.

Кажучи про курс російської валюти, Морозов відзначив, що на кінець 2010 року він бачить вартість бівалютного кошика на рівні 35,7 рубля.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua