Стельмах: При оподаткуванні доходів від депозитів слід компенсувати інфляційне знецінення грошей — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Стельмах: При оподаткуванні доходів від депозитів слід компенсувати інфляційне знецінення грошей

Кредит&Депозит
2293
Голова Національного банку України (НБУ) Володимир Стельмах вважає, що при оподаткуванні доходів фізичних осіб від депозитів необхідно компенсувати інфляційне знецінення грошей.
"Ми не проти оподаткування доходів із депозитів. Але що ми говоримо: ви отримали зарплату і сплатили податок. Ви поклали гроші на депозит, але ми повинні зберегти вартість цих грошей. Наприклад, поклали 1 тис. грн. Ми говоримо: інфляція 10% - це ваше, а що більш того - те оподатковуйте. Навіть можна все оподатковувати, не лише 200 тис. грн.", - сказав В.Стельмах.
На його думку, є загроза того, що ті гроші, які громадяни планували покласти на депозит, унаслідок введення оподаткування можуть піти на товарний ринок, що, у свою чергу, може створити додатковий інфляційний тиск.
Серед іншого, голова Нацбанку зазначив, що він не проти відміни отримання ліцензії для відкриття громадянами України банківських рахунків за кордоном, але при цьому вважає за необхідне ввести заявний характер таких дій.
Як повідомлялося, прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив про наміри скасувати обмеження у вигляді обов'язкового отримання ліцензії Нацбанку для відкриття громадянами банківських рахунків за кордоном.
Проектом Податкового кодексу, внесеним до Верховної Ради (№7101-1 від 21 вересня 2010 року), встановлюється 5%-я ставка податку на доходи громадян у вигляді відсотків від депозитів, якщо загальна сума отриманих впродовж місяця відсотків перевищує 2 мінімальних заробітних плати (тобто, із загальної суми депозитів більше 200 тис. грн.).
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас