Президент Молдови розпустив парламент


Президент Молдови розпустив парламент

Тимчасово виконуючий обов'язки президента Молдови Міхай Гімпу у вівторок підписав указ про розпуск парламенту і призначив дострокові парламентські вибори на 28 листопада.

За законом Молдови вибори мали відбутися через 45 днів після того, як буде підписаний указ про розпуск парламенту.

Минулого тижня Конституційний суд дозволив Гімпу розпустити парламент, мотивуючи це тим, що парламентарі так і не змогли вибрати президента.

Молдова перебуває в стані політичної кризи з весни 2009 року. Тоді після парламентських виборів у квітні ліберально-демократична опозиція провела масові акції протесту, звинувативши комуністів, які перебували при владі, у фальсифікаціях. Безлади завершилися розгромом парламенту і резиденції президента.

Парламент намагався вибрати главу держави, за яку повинні проголосувати три п'ятих від загального числа депутатів, - тобто 61 депутат з 101. В результаті повторних виборів влітку минулого року комуністи втратили лідируючі позиції в парламенті, проте це не допомогло країні вийти із стану кризи.

Лідери правлячої коаліції "Альянс за європейську інтеграцію", яка має в парламенті 53 голоси проти 44 фракції комуністів, ініціювали референдум про повернення до всенародних виборів глави держави. Вони також понизили поріг явки до однієї третини виборців.

Проте референдум 5 вересня все одно провалився - явка була ще нижчою і склала 29,05%. Тим часом для визнання референдуму таким що відбувся і переходу до всенародних виборів президента необхідна була участь більше третини виборців.

Тепер, за оцінкою політологів, новий парламент може як спробувати вибрати президента, так і змінити Конституцію двома третинами голосів депутатів. Опозиційна Партія комуністів заявила вже про готовність брати участь в зміні Конституції, але не шляхом референдуму, а в парламенті.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua