1289
Таємна група фінансистів рятувала євро ночами
— Валюта
Через два місяці після банкрутства "Леман Бразерс" (воно у вересні 2008 року поклало початок гострій фазі кризи) в Європі була створена секретна група з порятунку єдиної валюти, пише "Уолл-стріт Джорнел" (The Wall Street Journal). Увійшли до неї високопоставлені чиновники фінансового блоку на рівні заступника міністра.
Все було настільки таємним, що учасники назвали себе "групою, якої немає". Їй доручалося вирішувати, як рятувати євровалюту в разі дефолту однієї з країн єврозони. Засідали любителі секретів пізно вночі або рано вранці в кулуарах різних конференцій. Якби про них дізналися, це викликало б хвилю паніки.
Вже в кінці 2009 року стало ясно, що група засідала не марно - серйозні проблеми виникли в Греції. Правда, групу роздирали протиріччя, спори велися між Німеччиною і Францією, економною північчю і безтурботним півднем, євробюрократами і національними урядами.
Але все-таки секретна група змогла виробити компроміс, який вилився в трильйонну допомогу країнам Європи, що терплять лихо, нагадує НТВ.
За матеріалами: UABanker.net
Поділитися новиною
Також за темою
Скільки коштуватиме євро у світі та Україні — думка експерта
Що буде з курсом долара та економікою до кінця року — прогноз Dragon Capital
НБУ тримає курс стабільним, але згодом може його послабити — ICU
В Україні нелегальних обмінників більше, ніж офіційних — Гетманцев
Чого очікувати від курсу цього тижня — думка банкірки
Бізнес спрогнозував курс долара у 2026 році — опитування