Експерт: Гривня минулого тижня подешевшала до євро на 2,7%


Експерт: Гривня минулого тижня подешевшала до євро на 2,7%

Українська валюта за підсумками минулого тижня девальвувала до євро на 2,7%, а до долара - на незначні 0,1%.

Так прокоментував ситуацію на ринку директор департаменту аналітики компанії Astrum Investment Management Олексій Блінов.

Він відзначив, що в п'ятницю, 24 вересня, міжбанківський валютний ринок закрився котируваннями 7,9310-7,9395 грн./дол., тобто курс гривні до долара не змінився. При цьому міжбанківський валютний ринок цього дня закрився котируваннями 10,6345-10,6495 грн./євро: українська валюта подешевшала до європейської на 0,7%.

У свою чергу, голова правління "Брокбізнесбанку" Сергій Мішта підкреслив, що протягом минулого тижня долар продовжував знаходитися практично на рівнях, досягнутих на попередньому тижні, а саме 7,92-7,95 грн./дол. Враховуючи те, Національний банк України не виходив на ринок в позаминулу п'ятницю і минулий понеділок, початок минулого тижня ознаменувався підвищеним попитом на валюту. В кінці ж тижні долар трохи заспокоївся і опустився до рівня 7,92-7,9350 грн./дол. Інтервенції НБУ допомогли утримати курс на даному рівні, оскільки попит продовжує перевищувати пропозицію, відзначив експерт.

На думку Мішти, "на цьому тижні, швидше за все, ми побачимо стабілізацію долара до гривні на нинішніх курсах. Причиною може бути те, що деякі експортери можуть почати продажі валюти для проведення обов'язкових платежів до бюджету. Кінець місяця може ознаменуватися невеликим зростанням ставок по короткострокових міжбанківських кредитах. Це також може бути пов'язано з відтоком коштів з банківської системи на рахунки держказначейства. Подібна ситуація, ймовірно, вплине на зменшення попиту на валюту з боку банків".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua