КСУ з 1 по 5 жовтня може виключити участь ВР в скасуванні політреформи


КСУ з 1 по 5 жовтня може виключити участь ВР в скасуванні політреформи

В проміжок між 1 і 5 жовтня Конституційний суд України (КСУ) обнародує рішення, що виключає участь Верховної Ради України в процесі скасування політреформи 2004 р. і поверненні до попередньої редакції Основного закону. Про це повідомляє "Дзеркала тижня" з посиланням на декількох не пов'язаних між собою джерел.

Варіантів рішення, за свідченням джерел видання, існує два. Перший - визнати неконституційним закон № 2222 і публічно оголосити про автоматичне повернення країни до Конституції в редакції 1996 р.

Другий варіант передбачає виключно визнання закону № 2222, яким була введена в дію нова редакція Основного закону, неконституційним. При цьому подальші юридичні дії значною мірою залежатимуть від діючої влади.

Нагадаємо, 23 вересня Конституційний суд України завершив усні слухання по справі щодо конституційності закону від 8 грудня 2004 р. №2222 "Про внесення змін до Конституції України" і приступив до закритої частини слухань, де судді ухвалять рішення.

Виступаючи в ході усних слухань, представник Кабінету міністрів у КСУ Володимир Вознюк підтримав позицію представників Президента України, ВР та суб'єкту конституційного подання, заявивши, що закон №2222 необхідно скасувати через порушення процедури його прийняття та у зв'язку з відсутністю висновку КСУ по даному закону.

В свою чергу представник Президента у КСУ Олена Лукаш заявила, що політреформа, зокрема, закон №2222 був свого часу ухвалений парламентом з політичних мотивів, які полягали у проведенні третього туру президентських виборів. "Деяким парламентарям дуже хотілося отримати безчесний третій тур", - сказала Лукаш.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua