Український ринок акцій в понеділок зріс на підтримці зовнішнього позитиву — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Український ринок акцій в понеділок зріс на підтримці зовнішнього позитиву

Фондовий ринок
124
Український ринок акцій відкрив тиждень зростанням, попри значну волатильність під час торгів: індекс "Української біржі" (УБ) підвищився на 0,6% - до 2018,72 пункту, індекс ПФТС - на 0,46%, до 808,98 пункту.
Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" аналітик ІГ "ТАСК" В'ячеслав Іванишин, торгівельна активність протягом дня трималася на низькому рівні, проте до закриття сесії ринок "ожив".
За словами аналітика, індекс УБ велику частину торгівельної сесії був затиснутий в "горизонтальному каналі", ігноруючи позитив на західноєвропейських ринках, і активізувалися вітчизняні покупці лише під закриття, побачивши істотне зростання на відкритті американської торгівельної сесії.
Підвищений попит цього дня мали акції банків і вагонобудівників.
Як відзначив Іванишин, якщо попит на акції вагонобудівників спостерігався і минулого тижня на внутрішніх корпоративних новинах, то до акцій банків інтерес з'явився лише в понеділок.
"Ймовірно, прийняття нових правил Базель ІІІ, які виявилися менш жорсткими, ніж очікувалося, викликало бурхливе зростання акцій європейських банків, чим і скористалися вітчизняні спекулянти, розгойдавши котирування українських банків", - вважає експерт.
На УБ акції банку "Форум" злетіли на 7,49%, Райффайзен Банку Аваль - на 3,14%, Укрсоцбанку - підвищилися на 0,77%.
В центрі уваги гравців опинилися також акції Стахановського вагонзаводу (+1,55%) і Крюковського вагонзаводу (+3,23%).
Акції "Мотор Сич" подорожчали на 0,81%.
Як відзначив Іванишин, в понеділок стало відомо, що новим власником "Стиролу" став холдинг Ostchem Group, підконтрольний Group DF українського бізнесмена Дмитра Фірташа. Акції концерну подешевшали на 0,39%.
Найслабшу динаміку показали акції "Житомиробленерго" (-2,5%) і Алчевського коксохімічного заводу (-10%).
Трійку лідерів за обсягами торгів склали: Авдіївський коксохімічний завод (12,3 млн грн.), "Мотор Січ" (9,6 млн грн.) і "Центренерго" (7,3 млн грн.).
На УБ обсяг торгів склав 80 млн грн.
Іванишин також відзначив, що на терміновому ринку УБ цього дня склалася цікава ситуація: найближчий ф'ючерс на індекс УБ торгувався в контанго (ціна ф'ючерсу на індекс перевищувала значення індексу) більш ніж на 14 пунктів.
За словами експерта, це свідчить про наявність істотного спекулятивного бажання окремих інвесторів термінового ринку грати на підвищення, при цьому зростання ф'ючерсу стримувалося середньо- і довгостроковими інвесторами, які не квапилися підключатися до покупок на фондовому ринку, тим самим формуючи мляву динаміку індексу УБ. В той же час, вже до закриття спред між ф'ючерсом і індексом скоротився майже в три рази, за рахунок різкого зростання індексу.
За прогнозами Іванишина, у вівторок вітчизняні фондові індикатори продовжать помірне зростання, при цьому гравці будуть обережні в своїх покупках.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас