Азаров не допускає можливості злиття або поглинання "Газпрому" і "Нафтогазу" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Азаров не допускає можливості злиття або поглинання "Газпрому" і "Нафтогазу"

Енергетика
261
Прем'єр-міністр України Микола Азаров не допускає можливості злиття або поглинання газових монополістів Росії і України ВАТ "Газпром і НАК "Нафтогаз України".
"Позиція прем'єр-міністра залишається незмінною - ні про яке поглинання або злиття (у питаннях можливого об'єднання "Газпрому" і "Нафтогазу України" - ред.) не йдеться. Йдеться про обговорення ринкових механізмів створення ефективного спільного підприємства, в якому в сторін будуть рівні права з рівною мірою захисту інтересів", - розповів прес-секретар прем'єра Віталій Лук’яненко в середу.
Як повідомлялося, міністр палива і енергетики України Юрій Бойко в середу заявив, що об'єднання НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" можливе виключно в разі відповідності українським національним інтересам.
"У нас є позиція нашого президента про те, що будь-яке об'єднання має створюватися на паритетних підставах і повинно відповідати національним інтересам", - сказав міністр журналістам, відповідаючи на питання про можливість об'єднання НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром".
Як повідомлялося, напередодні глава правління ВАТ "Газпром" (РФ) Олексій Міллер заявив, що Україна і Росія обговорили компанії, які могли б провести оцінку газотранспортної системи України і російських газових родовищ, які можуть бути внесені до майбутнього спільного підприємства.
За словами О.Міллера, українська сторона вже назвала низку компаній, які могли бути залучені до цієї роботи. В той же час він не уточнив, які газові родовища "Газпром" готовий внести як свою частку в СП.
Він підкреслив, що услід за створенням спільного підприємства "Газпром" ставить питання про злиття з НАК "Нафтогаз Україна".
Глава правління "Газпрому" знов повторив, що в разі злиття обох компаній газ для населення України продаватиметься за такими ж цінами, як і для росіян.
Навесні керівництво Росії запропонувало об'єднати "Газпром" з "Нафтогазом". Як перший крок такої операції було запропоновано створити на паритетних умовах спільне підприємство, в яке з українського боку увійшли б активи видобутків і транспортних, а з боку "Газпрому" - родовище аналогічної вартості.
"Газпром" вже представив українським партнерам перелік родовищ, які можуть бути внесені до СП. Це можуть бути як родовища Західного Сибіру, так і півдня Росії.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас