Секонд-хенду готують заборону — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Секонд-хенду готують заборону

Казна та Політика
1610
Для підтримки української легкої промисловості Кабмін має намір скасувати на п'ять років сплату підприємствами галузі податку на прибуток і заборонити імпорт секонд-хенду. Учасники ринку, хоча і підтримують податкові пільги, вважають, що вони не допоможуть вирішити головну проблему ринку - контрабанди дешевих китайських товарів. До того ж одяг секонд-хенд не є прямим конкурентом української продукції, запевняють експерти.
Третьою галуззю, яка завдяки новому Податковому кодексу отримає п'ятирічний мораторій на сплату податку на прибуток, стане легка промисловість. Про це вчора на засіданні уряду заявив прем'єр-міністр Микола Азаров. Раніше податкові пільги були обіцяні ресторанам і готелям в рамках підготовки України до Євро-2012.
Ще одним аспектом підтримки легкої промисловості буде заборона ввезення в країну використаного одягу (секонд-хенд). Як розповів глава Держкомпідприємництва Михайло Бродський, комітет вже направив свій законопроект в секретаріат Кабміну. "Щороку в країну ввозиться 2 кг секонд-хенду на людину. Якби ця продукція вироблялася в Україні, ми отримали б ринок в 22 млрд на рік і мільйон робочих місць. І це без врахування того, що секонд-хенд часто несе загрозу для здоров'я громадян", - сказав він. За словами Бродського, ініціатива комітету вже схвалена Мінпромполітики і Держмитницею.
За даними Держкомстату, в січні-липні легка промисловість реалізувала товарів на 3,33 млрд грн. (0,7% від загальної суми продажів у країні). Спад обсягу виробництва в порівнянні з аналогічним періодом 2009 року склав 6,2%.
Імпортери одягу не побоюються, що запропоновані заходи підсилять їх конкуренцію з українськими виробниками. "Цей підхід може бути успішним стосовно повсякденного одягу. Але що стосується модного одягу, то українські виробники не можуть скласти конкуренцію імпорту хоч би зважаючи на невеликий обсяг ринку", - відзначає генеральний директор Maratex в Україні (мережі Hugo Boss, Esprit і Peacocks) Дмитро Єрмоленко. "Незважаючи на податкові пільги, загальна складність ведення бізнесу, як і раніше, не на користь Україні. До того ж в порівнянні з Китаєм у нас високий рівень оплати праці, що дуже важливо для легкої промисловості", - вважає аналітик ІК "Трійка Діалог Україна" Ірина Піонтковська.
Голова правління Української асоціації підприємств легкої промисловості "Укрлегпром" Валентина Ізовіт схвалює введення пільг. "Уряд нарешті почув те, про що ми говорили багато років. Ці заходи з захисту вітчизняного виробника можуть істотно змінити ситуацію на внутрішньому ринку і зробити українську продукцію більш затребуваною", - заявила вона. Але пільги не вирішують основну проблему галузі. "Потрібно підсилити боротьбу з контрабандою, зі заниженням митної вартості товарів. Можливо, варто переглянути документи СОТ", - вважає Ізовіт.
Втім, за словами директора "Модного дому Cat Orange" Сергія Азаренка, заборона секонд-хенду істотно не вплине на українських виробників: "Це різні цінові категорії. Конкурентом секонд-хенду є не українська, а найдешевша китайська продукція. Що стосується податкових пільг, то вони позитивно позначаться на підприємствах". Учасники ринку секонд-хенду готові захищати свої права. "Ще два роки тому уряд планував заборонити секонд-хенд, але тоді ми зуміли відстояти його. Коли у зв'язку з кризою доходи громадян знизилися, цей товар став ще необхіднішим", - заявила адвокат Асоціації секонд-хенду Ганна Таббах.
Глава парламентського комітету з питань промислової і регуляторної політики і підприємництва Наталія Королевська (БЮТ) вважає, що без ліквідації контрабанди запропоновані заходи не дадуть позитивного ефекту. "Незрозуміло, навіщо уряду забороняти секонд-хенд, який займає невелику і дуже специфічну частку ринку одягу. Боротися потрібно з контрабандою, яка охоплює 70% ринку", - відзначає вона. За словами Королевської, навіть після скасування податку на прибуток український одяг програватиме контрабанді. "Виходить, для реальної підтримки галузі необхідно або підсилити боротьбу з контрабандою, або збільшити податкові пільги, скасувавши для виробників і інші податки", - вважає депутат.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас