Імідж України "спливає"


Імідж України "спливає"

А в цей час на місцях чиновники намагаються видавити з України інвесторів, знищити джерела надходження податків до бюджету і посилити ситуацію в соціальній сфері. І треба відзначити, що досягають успіху, діючи цілеспрямовано, цинічно і без страху.

Йдеться про спільну операцію прокуратури і Мінтрансу з очищення Дніпровської набережної від встановлених там добрий десяток років тому плавучих готелів і ресторанів. Чим не догодили власники дебаркадерів, досконально розібратися складно, але з подачі прокуратури три заклади від набережної вже "відплили". За задумами організаторів акції, подібна доля спіткає всі пришвартовані до Дніпровської набережної дебаркадери.

А все почалося з порушення кримінальної справи, заснованої на некомпетентному розумінні прокуратурою процесу швартовки. Нині в пресі прокуратура вже озвучує інші причини - несплата податків, забруднення довкілля, незаконність договору оренди. Про те, що претензії до закладів більш ніж надумані, свідчить припущення, що пришвартовані дебаркадери заважають новому інвестору, який несподівано з'явився, в планах "прихватизації" набережної.

Як виявилось, ідеологи "очисної" спецоперації не врахували відразу декілька важливих обставин. Перша - інвесторами вказаних закладів є, у тому числі й зарубіжні громадяни. Свій бізнес, хай і в чужій країні, вони захищатимуть всіма законними способами. Чи замислювалися чиновники, що взялися за бізнес-замовлення з очищення набережної, про "закон бумеранга"?

Друге - плавучі готелі, від яких нині намагаються очистити набережну, визначені постановою Кабміну як складова інфраструктури ЄВРО-2012 для прийому іноземних уболівальників. І на проведення чемпіонату практично всі номери у них вже викуплені. Їхні власники вже направили звернення до президента УЄФА Мішеля Платіні з проханням втрутитися в ситуацію. Жорстка реакція у вигляді чергового дзвінкого ляпаса по іміджу країни не змусить себе чекати.

Але... Наплювавши на імідж країни і верховенство права, тиск з боку прокуратури на власників закладів посилюється. За нашою інформацією, лише за останній час всі без винятку дебаркадери були піддані черговим позаплановим перевіркам. "Цікавість" проявили співробітники пожежної служби і санепідстанції, регістра Судноплавства України, податкової, судноплавної інспекції, захисту прав споживачів, і навіть міської спецінспекції і підрозділу боротьби з незаконним оборотом наркотиків. Всі перевіряючі мали негласну установку - знайти привід для закриття закладів.

Утомлені від постійного тиску власники і співробітники дебаркадерів вирішили стати на захист своїх законних прав. Підготовлено відкритий лист до Президента України і Генерального прокурора, за підписом декількох сотень співробітників закладів і членів їхніх сімей. Союз незалежних власників кораблів найближчим часом має намір ініціювати публічний діалог з представниками державних структур, причетних до того, що відбувається, щоб отримати відповіді на гострі питання.

Скандал з порушенням законних прав інвесторів, більше того міжнародний, вже розгорається. Подробиці незаконного угону дебаркадерів співробітниками прокуратури, викладені одним із зарубіжних інвесторів на американському сайті, вже тиражують місцеві Інтернет-ЗМІ.

Адже іноземні дипломати попереджали про корупцію як основну проблему для інвестування в Україну. Ще в травні поточного року посол Німеччини в Україні Ганс-Юрген Гаймзет озвучив, що саме високий рівень корупції в Україні є основною причиною небажання своєї держави бачити нашу країну учасником Міжнародної Гаазької конвенції. Зовсім недавно посол Франції Жак Фор в інтерв'ю журналу "Профіль" заявив - "підкреслюючи свій інтерес, що зберігається, до України, французькі бізнесмени говорять, що у них вже майже не залишилося сил терпіти корупцію".

Корупція для України - проблема загальнодержавна, а тому і конкретно нічия. Ось і чиновник, який затіяв метушню з переділом набережної, розуміє, що в міжнародному скандалі, що розгорається, про нього ніхто і не пригадає. У негативному контексті будуть згадувати лише прізвища вищого керівництва держави. Отримати кредити і залучити нові зарубіжні інвестиції. і без того тяжко, а на тлі того, що відбувається, скоро стане неможливо. Можливо, пора почати "очищення" влади від корумпованих чиновників? А то з такими темпами весь іноземний капітал з країни "попливе". Та і від іміджу залишиться лише мокре місце...

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua