513
Виробництво сталі зростає
— Казна та Політика
Сталевари обіцяють збільшити середньодобове виробництво сталі у вересні на 15% - до 92 тис. т. Учасники ринку впевнені, що покупці підтримають попитом оптимістичні плани.
В липні металурги трохи недотягли до раніше прогнозованих показників виробництва і переоцінили свої можливості щодо основних видів продукції в середньому на 3 тис. т. Так, за минулий місяць чавуну виплавили трохи більше 2 млн. т (прогноз - 2,3 млн. т), сталі - 2,4 млн. т (прогноз - 2,7 млн. т), прокату - 2,3 млн. т (прогноз - 2,6 млн. т).
Одночасно за перші дев'ять днів серпня середньодобове виробництво чавуну в порівнянні з липнем скоротилося на 3 тис. т. Фахівці Мінпромполітики відзначають, що така тенденція спостерігається в галузі з початку літа і пов'язана перш за все зі зменшенням попиту на метпродукцію на зовнішніх ринках збуту.
Проте, незважаючи на невтішні показники, ОП "Металургпром" вважає, що вже у вересні ситуація трохи покращиться. Зокрема, є підстави чекати, що у вересні середньодобове виробництво чавуну збільшиться майже на 17% і складе 75,7 тис. т. Також передбачається зростання показників виробництва сталі на 15% - до 91,7 тис. т на добу, і прокату на 12% - до 85,3 тис. т на добу. В цілому у вересні металурги планують виробити 2,27 млн. т чавуну, 2,75 млн. т сталі і 2,56 млн. т прокату.
Для забезпечення заявлених обсягів виплавки сталеварам необхідно 770 тис. т аглоруди, майже 1 млн. т концентрату, 300 тис. т агломерату й іншої сировини. І в даній сфері проблемним залишається питання забезпечення метпідприємств коксом. Адже у вересні 600 тис. т - майже половину коксівного вугілля - буде завезено по імпорту.
При цьому старший аналітик інвестиційної компанії Astrum Investment Management Юрій Рижков вважає, що вже в серпні можна чекати збільшення виробництва сталі максимум на 3-5% - до 2,5 млн. т. "Приблизно таке ж зростання буде і у вересні, при цьому обсяг досягне 2,57-2,64 млн. т", - відзначив аналітик.
Що стосується цін на метпродукцію, то, на думку Рижкова, в серпні метал має подорожчати на 4-6% і ще на 3-5% - у вересні. "Довгомірний прокат зросте в ціні більше плоского. Найкращу динаміку покаже квадратна заготівка, - відзначив фахівець Astrum Investment Management і додав, що пік попиту на метпродукцію можна чекати в другій половині жовтня - на початку листопада.
Позитивна динаміка виробництва у металургів простежується при порівнянні показників за сім місяців цього року з аналогічним періодом кризового 2009 р.
З початку року до липня включно українські комбінати виготовили більше 17,5 млн. т прокату (зростання - 14%), 18,7 млн. т стали (зростання - 13%) і 15,8 млн. т чавуну (зростання - 11%). При цьому вітчизняні коксохімічні заводи поставили металургам понад 1 млн. т коксу, що повністю забезпечило їх потребу в умовах пониженого виробництва металопродукції. Так, за сім місяців метвиробники використали для своїх потреб близько 8,5 млн. т коксу.
При цьому імпорт коксу минулого місяця склав всього 0,1%, а за сім місяців цього року по імпорту було завезено 179 тис. т - понад 2%. Для порівняння, за сім місяців 2009 р. було імпортовано всього 8 тис. т даної сировини.
В той же час минулого місяця обсяг спожитого природного газу металургами збільшився в порівнянні з червнем на 35 млн. куб. м і склав близько 380 млн. куб. м. Таким чином, за кожну добу липня газу використовувалось на 800 тис. куб. м більше, ніж раніше.
Зокрема, вже заявили про збільшення потреб у природному газі у вересні меткомбінат ім. Дзержинського (на 11 млн. куб. м), "АрселорМіттал" і меткомбінат ім. Ілліча - приблизно по 3 млн. куб. м понад липневі обсяги. Одночасно "Азовсталі" і Алчевському комбінату буде потрібно відповідно на 2 і 0,2 млн. куб. м газу більше, ніж раніше.
В той же час, за даними ОП "Металургпром", на 1 серпня з 36 доменних печей п'ять перебувають на капітальному ремонті, чотири - простоюють через відсутність сировини, і один агрегат - в резерві. Крім того, простоює більше половини електропечей, 46% мартенівських печей і чверть конвертерів.
За матеріалами: Экономические Известия
Поділитися новиною