Більшість європейських індексів падають у п'ятницю на слабких статданих із США


Більшість європейських фондових індексів знижуються наприкінці торгів в п'ятницю, інвесторів розчарували слабкі дані з роздрібних продажів у США минулого місяця.

Зведений індекс шестисот найбільших підприємств регіону Stoxx Europe 600 піднявся з початку торгів на 0,4%. Падіння індикатора з початку поточного тижня становить 1,1%.

Капіталізація світових фондових ринків на цьому тижні зменшилась більш ніж на $2 трлн після того, як макроекономічні дані, що з'явилися за останній час, знов змусили інвесторів хвилюватись відносно перспектив зростання світової економіки.

За даними міністерства торгівлі США, роздрібні продажі в країні зросли в липні на 0,4%, тоді як аналітики, опитані агентством Bloomberg, прогнозували підвищення на 0,5%.

Водночас, за переглянутими даними, в червні цей показник знизився на 0,3%, а не на 0,5%, як повідомлялося раніше.

Раніше під час торгів на фондовому ринку Старого світу панував позитивний настрій, підтриманий хорошими даними про зростання ВВП Німеччини, Франції і єврозони в другому кварталі.

ВВП Німеччини збільшився в другому кварталі 2010 року на 2,2% в порівнянні з попереднім кварталом - це максимальне збільшення з 1991 року, свідчать попередні дані Федерального статистичного агентства Німеччини. Аналітики в середньому прогнозували підвищення ВВП на 1,3%.

Зростання ВВП Франції в минулому кварталі склало 0,6%, також перевищивши очікування ринку, що складали в середньому 0,5%.

За даними Статистичного управління Євросоюзу, ВВП єврозони збільшився в другому кварталі 2010 року на 1% відносно попереднього кварталу - це максимальні темпи зростання за чотири роки.

Підвищення ВВП регіону в другому кварталі в річному обчисленні склало 1,7%.

Аналітики в середньому прогнозували підвищення ВВП на 0,7% відносно першого кварталу і на 1,4% в річному обчисленні.

Ціна паперів ритейлера Delhaize Group впала на 10% - до 52,33 євро, закриття на цьому рівні означатиме падіння до мінімуму з грудня 2009 року. Інвесторів розчарувало погіршення прогнозу прибутку компанії за підсумками поточного року.

Акції британської Aviva підскочили на 6,2% після того, як стало відомо, що страховик відхилив пропозицію від конкуруючої RSA Insurance Group про покупку одного зі своїх підрозділів за 5 млрд фунтів стерлінгів ($7,8 млрд).

Вартість цінних паперів Schibsted злетіла на 12%. Прибуток найбільшої у Норвегії медіа-компанії за другий квартал склав 710 млн норвезьких крон при прогнозі аналітиків в 586 млн крон.

Ринкова вартість Vedanta Resources зменшилась під час торгів в п'ятницю на 5,3% і може зменшитися на 19% за підсумками тижня. Компанія, за даними інформованих джерел, веде переговори з британською енергокомпанією Cairn Energy про купівлю не менше 50% активів її індійського підрозділу - Cairn Energy India, яка належить материнській компанії на 62% і має ринкову капіталізацію близько $14 млрд.

Вартість акцій Cairn Energy піднялася на 1%.

Індекс найбільших підприємств Європи Dow Jones Euro Stoxx 50 до 19:03 в п'ятницю впав на 13,98 пунктів (0,51%) - до 2706,87 пунктів.

Британський FTSE 100 піднявся на 11,86 пунктів (0,23%) - до 5277,92 пунктів.

Французький індекс CAC 40 втратив 13,88 пунктів (0,38%) і склав 3607,19 пунктів.

Німецький DAX впав на 26,96 пунктів (0,44%) - до 6108,21 пунктів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua