480
Археологи знайшли найкоштовнішу монету в історії Ізраїлю
— Валюта
В Ізраїлі при розкопках в районі горба Тель Кедеш на півночі країни виявлено золоту монету вагою 28 г, вік якої оцінюється в 2200 років.
За словами ізраїльського археолога Дональда Аріеля, монету було викарбовано в Єгипті за часів правління династії Птолемеїв (IV століття до н.е. - I століття н.е.).
Як повідомляє Lenta.ru, ця монета стала другою знайденою в Ізраїлі золотою монетою Птолемеїв з часу початку в країні археологічних розкопок. Монета, як вважають археологи, також виявилася найкоштовнішою з будь-коли знайдених в Ізраїлі.
На монеті імовірно змальована цариця Клеопатра I, дружина Птолемея V. Він управляв Єгиптом з 205 по 180 рік до нашої ери.
Династія Птолемеїв була заснована одним з воєначальників Олександра Македонського, які розділили після його смерті створену ним імперію. В той же час, знахідка була зроблена на території, якою у той час управляла династія Селевкидів (312-64 роки до нашої ери), заснована іншим діадохом Олександра.
За матеріалами: Фокус
Поділитися новиною
