В чеканні Алчевська — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В чеканні Алчевська

Енергетика
529
Як стверджують керівники АК "Київенерго", тенденція зростання аварійних поломок в столичних трубах збережеться і надалі, а значить, перспектива повторення алчевської аварії в зимовій столиці стає все реальнішою.
Як повідомляє прес-служба АК "Київенерго", під час гідравлічних випробувань тепломереж, які компанія проводить в нинішньому році, станом на 5 серпня виявлено 1017 пошкоджень труб, що на 10% більше аналогічного торішнього періоду. Згідно з графіком, "Київенерго" проводить гідравлічні випробування з 11 травня по 31 серпня.
"До кінця проведення випробувань залишилося менше місяця, а ми вже наближаємося до кількості пошкоджень, виявлених під час торішньої випробувальної кампанії. Враховуючи технічний стан київських тепломереж, які не модернізуються, а лише латаються, ми, на жаль, чекаємо збільшення цієї цифри", - сказав технічний директор АК "Київенерго" Олександр Зайцев.
Гідравлічні випробування тепломереж дозволяють виявити максимально можливу кількість пошкоджень з тим, щоб усунути їх в літній період і запобігти таким чином виникненню аварійних поривів у зимовий період.
"Якщо випробування не проводити, істотно зросте кількість пошкоджень теплотрас під час опалювального сезону, що вимагатиме відключення споживачів на період їх усунення. В результаті в найбільш пошкоджених місцях гарячої води не буде впродовж всієї зими", - сказала начальник відділу зовнішніх комунікацій департаменту корпоративних комунікацій АК "Київенерго" Наталія Плеханова.
За даними компанії, в найгіршому стані в столиці перебувають теплові мережі на таких житлових масивах, як Борщагівка, Беличі, Нивки, Поділ, Троєщина, Деміївка, Голосіїв і Теремки. Саме у цих районах минулої зими було зафіксовано найбільшу кількість аварійних поривів.
Як правило, в економічно розвинених країнах для передачі тепла і гарячої води використовують так звані попередньо ізольовані труби (ПІТ), тому гідравлічних випробувань в таких країнах не проводять.
Ізольована труба має гарантійний термін служби 50 років, впродовж яких її навіть не потрібно ремонтувати. Термін випробувань в районах з такими трубами становить всього два дні. Проте в Києві, за технологією ПІТ прокладено лише 7,5% труб, а більшістю столичних трубопроводів є технологію минулого століття і перевищили свій нормативний термін експлуатації. Саме цим і пояснюється потреба в двотижневому відключенні жителів столиці від гарячої води в літній час. Інколи, в разі виявлення великої кількості поривів, ремонтні терміни затягуються і на триваліші періоди.
За даними "Київенерго", 2352 кілометри або 51,5% теплових мереж і мереж гарячого водопостачання, які перебувають у користуванні "Київенерго", експлуатуються понад 25 років і вимагають повної заміни, для чого необхідно близько 2 млрд. грн.
Проте, за словами Плеханової, місто, у власності якого перебувають тепломережі, грошей на їх реконструкцію не виділяє. Торік в міському бюджеті на реконструкцію тепломереж закладалося 48 млн. грн., але ні копійки з них компанія не отримала. Цього року взагалі ніяких коштів на ці цілі не передбачено.
В ситуації, що склалася, "Київенерго" доводиться обмежуватися лише поточними ремонтами, які по своїй трудомісткості і фінансовій затратності не поступаються оціночною вартістю самої реконструкції.
Така ось парадоксальна економіка склалася в київських тепломережах. Залишається лише гадати, яка за своєю масштабністю аварія в трубопроводах має статися в місті в зимовий час, щоб представники влади нарешті перехрестилися? І чи можливо все-таки уникнути повторення Алчевська в Києві?
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас