0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Пінчук повертає минувшину


Пінчук повертає минувшину

До наглядової ради "Оранти" увійшли представники Еаstone Group Андрій Дудник і Віктор Мохортов. Це може означати продаж частки акцій Миколи Лагуна Віктору Пінчуку.

"Оранті" врешті вдалося провести збори акціонерів. Попередні мали відбутися 27 липня і 9 серпня, але вони не відбулися через відсутність кворуму. Ініціаторами цих зборів були компанії, пов'язані з Миколою Лагуном.

За результатами останніх зборів стало ясно, що вплив Миколи Лагуна на компанію залишився мінімальним - обидва його представники в наглядовій раді (Олена Попова і Сергій Сулімов) відкликані зі своїх посад. Валентина Засуха - ще один член наглядової ради - теж покинула свій пост.

Замість них призначено двох нових членів наглядової ради - Андрій Дудник і Віктор Мохортов, які є представниками кіпрських компаній Backwood Holdings Limited і Leoberg Holdings Limited. Раніше ці компанії пов'язували з ім'ям Миколу Лагуна.

Тим часом імена інших новопризначених членів наглядової ради пов'язані з Віктором Пінчуком і компанією EastOne Group, що належить йому. Зокрема, Дудник є фінансовим директором компанії EastOne, в 2007 р. призначений членом ради директорів Interpipe Limited, а також є головою ради директорів російської СК "Росія" (належить Пінчуку).

Віктор Мохортов був заступником глави правління Укрсоцбанку в 2004 р., коли ця фінустанова належала Віктору Пінчуку.

Такі кадрові перестановки в наглядовій раді компанії можуть бути наслідком анонсованих весною переговорів між Миколою Лагуном і декількома потенційними інвесторами про продаж частки акцій в "Оранті". У числі потенційних інвесторів тоді називалася і крупна українська фінансово-промислова група. Але, за інформацією "ЭИ", остаточне рішення про продаж "Оранти" прийняте не було через неможливість досягти домовленості з керівництвом наглядової ради, якій належить частина акцій, а також представниками офшорних Colorino Trading і Saleta. Причому реальні власники цих пакетів акцій невідомі. Спочатку їх пов'язували з ім'ям казахського бізнесмена Мухтара Аблязова, який перебуває в розшуку.

Інтерес Віктора Пінчука до покупки "Оранти" в принципі може бути виправданий. Компанія належала бізнесмену до кінця 2005 р., коли він продав 45% акцій казахському Банку "БТА". Озвучена тоді ціна операції склала 30 млн. грн.

Отримати коментарі Віктора Пінчука і Миколи Лагуна вчора не вдалося.

Нинішнє керівництво "Оранти" заявляє про можливу зміну акціонерів низки міноритарних пакетів. "Затвердження правління, яке пройшло в кінці минулого року, сталося за підсумками одноголосного голосування, що свідчить про високу довіру і задоволеність роботою компанії. Новопризначені члени правління повинні зробити компанію кращою, дорожчою, прозорішою, ефективнішою. Якихось різких змін в стратегії розвитку компанії не передбачається, (але) можуть змінитися власники міноритарних пакетів", - відзначив Олег Спілка, глава наглядової ради СК "Оранта".

Представники іншого крупного акціонера - казахського "Банку БТА" - також задоволені результатами роботи "Оранти", але не відкидають, що можуть продати пакет акцій, що належить їм. "Команда "Оранти" працює дуже добре, незважаючи на непрості умови роботи на ринку. В рамках наглядової ради є розуміння між всіма крупними акціонерами, але нам доводиться прислухатися до українських представників в питаннях українських реалій. Я не бачу причин для зміни стратегії зважаючи на прихід нових людей в наглядову раду", - відзначив Павло Просянкін, заступник глави наглядової ради СК "Оранта". За його словами, частка пакету акцій "БТА Банку" вирішуватиметься після закінчення процесу реструктуризації активів цієї бізнес-групи, коли буде сформована нова рада директорів, яка і вирішуватиме долю зарубіжних підприємств.

На зборах акціонерів був затверджений новий склад правління. До нього увійшли заступники голови правління Сергій Михайленко, Людмила Іваніна, Валентина Коломієць і Валерій Грищенко. Головою правління затверджений Ігор Пугачов, який раніше виконував обов'язки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування