829
Financial Times: Продовольча криза можлива
— Аграрний ринок
Світ має готуватися до кризи на товарних ринках і зростання інфляції у зв'язку з розвитком ситуації із зерновими. У різних районах планети через природні катаклізми гине урожай пшениці та інших злакових культур. Про це попередила сьогодні лондонська газета Independent, передає ІТАР-ТАРС.
"Прогнозоване зростання цін на пшеницю і ячмінь ударить по родинних бюджетах і може призвести до підвищення банківської облікової ставки", - відзначає видання.
У свою чергу, інша лондонська газета Financial Times вважає, що зараз посилилася загроза повторення подій 2008 р., коли брак зернових призвів до соціальних потрясінь у деяких держава, що розвиваються. "У нинішньому році ціни знов почали різко зростати, в першу чергу на пшеницю. На минулому тижні вони ще більше збільшилися після того, як Росія ввела заборону на експорт зерна до кінця поточного року. Чергова продовольча криза можлива", - пише газета.
"Неспроста свого часу Володимир Ленін назвав пшеницю "валютою валют". Ціни на неї визначаються не лише витратами на виробництво хліба, пшениця йде також на корм худобі", - нагадує Financial Times. Вона відзначає, що "ембарго введене в Росії в умовах, коли на товарному ринку склалася напружена ситуація. В результаті злякані трейдери можуть спробувати зробити крупні закупівлі. Інші країни здатні взяти приклад з Москви для захисту своїх внутрішніх ринків. Незважаючи на той факт, що в деяких країнах - Австралії і Аргентині дозріває великий урожай, є загроза обвалу ринку і зльоту зернових цін".
"Продуктова криза 2008 року стала першим подібною за останні 30 років. Її повторення так скоро буде важливим знаком, що подібні події можливі і в майбутньому", - вказує газета.
"В цих умовах багато що може бути зроблене. Державам треба більше інвестувати в іригаційні системи з метою поліпшення орних земель, ширше застосовувати генетично модифіковані культури. Можливо, потрібен більший запас зерна з тим, щоб протистояти кризам". "Також важлива і міжнародна система, можливо, під егідою світової організації Торгівлі (СОТ), яка визначить умови, за яких країни можуть вводити заборону на експорт зерна. Все це зробить ринки більш передбачуваними і зменшить ризик криз".
За матеріалами: УНІАН
Поділитися новиною