Держкомстат: Базова інфляція в Україні в липні прискорилась до 0,2%


Держкомстат: Базова інфляція в Україні в липні прискорилась до 0,2%

Базова інфляція в Україні в липні 2010 року склала 0,2%, що відповідає рівню травня, але нижче рекордно низького цього року 0,1% в червні, повідомив Державний комітет статистики України в понеділок.

За його даними, з початку року базова інфляція досягла 3,3%, вперше цього року перевищивши споживчу інфляцію, яка завдяки четвертому поспіль дефляційному місяцю сповільнилася з 4,7% за підсумками березня до 3,1% за підсумками липня.

Уряд України в меморандумі Міжнародному валютному фонду в середині липня прогнозував, що в 2010 році базова інфляція буде до 10%, тоді як споживчі ціни зростуть на 12% багато в чому через підвищення цін на енергоресурси.

Базова інфляція виключає короткострокові нерівномірні зміни цін під впливом окремих чинників, які мають адміністративний, подієвий, а також сезонний характер. Переважно йдеться про цінову динаміку, яка не враховує зміни цін на продовольство та енергоносії.

Державний комітет статистики України почав розрахунок базової інфляції в 2008 році. У минулому році базова інфляція в Україні склала 14,9%, тоді як споживчі ціни зросли на 12,3%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Держстат
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua