884
У другій половині серпня ціни на нафтопродукти можуть значно зрости
— Енергетика
У другій половині серпня ціни на бензин і дизельне паливо можуть значно зрости, прогнозують в науково-технічному центрі (НТЦ) "Психея" (Київ).
На думку експертів, до підвищення роздрібної ціни палива підштовхує подорожчання нафти на світових біржах.
Так, минулого тижня нафтові котирування здолали рубіж у $80/бар, нафта на світових біржах подорожчала майже на 6%, досягнувши тримісячного максимуму.
"І хоча до кінця тижня "чорне золото" дещо подешевшало, це не зупинило зростання спотових цін на нафтопродукти в Європі. За ними пішла вгору вартість палива на кордоні України, що ще до кінця місяця може радикально змінити цінову ситуацію усередині країни", - підкреслили в "Психеї".
Як вважають в НТЦ, однією з головних причин, що підштовхнули до зростання ціни на нафту, стало ослаблення долара до $1,32 за євро.
Разом з тим, на думку експертів, на поточному тижні не варто чекати зміни роздрібної ціни на нафтопродукти. Так середня роздрібна ціна бензину марки А-95 в період з 7 по 13 серпня по Україні не зміниться і складе 7,60 грн/літр, ціна на дизельне паливо зросте на 0,1% (на 1 коп/літр) - до 6,87 грн/літр, прогнозують у "Психєї".
До чинників, що грають на підвищення ціни палива, у "Психєї" відносять: високі ціни українських нафтопереробних заводів, перерахунок яких на роздрібні дає значення на 7-12% вище виставлених на автозаправних станціях, високі ціни на імпортне паливо.
За висновками експертів, на підвищення грає також швидке скорочення поточної маржі заправників, скорочення запасів бензину і дизпалива в резервуарах переробних підприємств країни до 37 тис. тонн і 44 тис. тонн відповідно, зростання попиту на дизпаливо у зв'язку з прибиральною кампанією, збільшення обсягів реалізації високооктанового бензину на півдні країни у зв'язку з періодом відпусток.
В центрі "Психея" вважають, що зростанню ціни також сприяє і припинення правоохоронними органами роботи підпільних міні-НПЗ, контрабанди палива, проведення податковими органами операції "Бюджет".
Серед чинників, що стабілізують вартість палива, в центрі відзначають високу конкуренцію між роздрібними операторами через збереження на АЗС групи "Приват" цін на паливо на 2,4-4,5% нижче, ніж в інших мережах.
Крім того, вважають фахівці "Психєї", сприяє стабілізації ціни значний обсяг липневого імпорту (близько 220 тис. тонн бензину і близько 200 тис. тонн дизпалива), прагнення оптових продавців якнайшвидше реалізовувати нафтопродукти через значні втрати на випар при зберіганні у високотемпературних умовах.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною