Восени в Україні подорожчають продукти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Восени в Україні подорожчають продукти

Аграрний ринок
1712
Офіційна статистика вже четвертий місяць поспіль радує українців, фіксуючи зниження цін. Проте в серпні "свято здешевлення" може закінчитися - Україну чекає подорожчання продуктів харчування, зазначає газета "Сегодня".
Як прогнозує аналітик МЦПІ Олександр Жолудь, цього місяця зростання буде невеликим - 0,1-0,2%, через те, що подорожчав газ, але загальний індекс інфляції знизять дешеві овочі і фрукти. "А ось з вересня треба чекати різкого прискорення зростання цін - до 2%. Його дасть зерно, а значить, подорожчають хліб і м'ясо, адже тваринних і птиць годують зерном".
Зараз ціни на зерно в світі швидко зростають і, як пояснив начальник аналітичної служби "АПК-Інформ" Родіон Рибчинський, селяни не везуть зерно на елеватори, а притримують на токах, користуючись гарною погодою.
"Із зібраних 17 мільйонів тонн урожаю пшениці на елеваторах лише 5 мільйонів тонн, при цьому продовольча пшениця вже коштує 1600-1650 гривень за тонну, а зазвичай в цей час - не вище 1000 гривень. Це означає, що є всі економічні підстави говорити про подорожчання хліба, - зазначає Рибчинський. - Тут має місце "куркульський" підхід - аграрії говорять, мовляв, продаватимемо по 2000 гривень за тонну. Разом з низьким світовим урожаєм і забороною Росії на експорт зерна все це породжує деяку паніку, хоча насправді хліба Україні вистачить з лишком".
Непроста ситуація і з овочами. Так, заступник начальника управління сільського господарства ПАТ "ММК ім. Ілліча" (Донецька область) Олександр Куркчі заявив, що навіть краплинний полив не рятує помідори від спеки, а урожай огірків згорів повністю.
З цукру прогнози відрізняються. "Ми погіршили свій прогноз із обсягів навареного цукру - з 1,9 до 1,7 мільйонів тонн, і якщо така посуха протримається ще два тижні, то може бути навіть 1,5 мільйона тонн і менше, - говорить аналітик консалтингової компанії "ААА" Марія Колесник. - Що стосується ціни цукру в роздрібі, то про неї складно зараз говорити, але нижче ніж сьогоднішня (8,5 гривень) вона навряд чи буде". В той же час глава Асоціації "Укрцукор" Микола Ярчук упевнений, що удасться наварити не менше 1,9 мільйонів тонн цукру, не дивлячись на посуху, і ціни впадуть нижче 8 гривень за кіло: "Буде не вище 7,80 гривень", - зазначає він.
Тим часом прем'єр-міністр Микола Азаров в суботу знов заявив, що хліб дорожчати не буде. Судячи з усього, він має на увазі соціальні сорти - батони і чорний хліб (їх в асортименті більше 80% об'єму). Ціна на них регулюється урядом, і її утримуватимуть до виборів 31 жовтня, прогнозує "Сегодня". Але, на думку директора інформаційної компанії "ПроАгро" Миколи Верницького, це викличе зростання на 20-25% цін на несоціальні сорти.
Слідом за зерном подорожчає і м'ясо: як свинина, так і курятина, вважає Верницький. Вже сьогодні закупівельна ціна на свинину в живій вазі зросла з 15-16 гривень за кіло живої ваги до 19-20 гривень, що відразу позначилось на ринкових цінах: наприклад, кіло вирізки подорожчало з 40-42 до 45-50 гривень. Піднялися в ціні на 3-4 гривни за кіло і сирокопчені ковбаси вищого сорту, де за Гостами повинно бути лише м'ясо.
Ймовірно, до осені українцям доведеться-таки збільшити витрати на харчування. Хоча через вибори ціни до космічних висот не злетять, резюмує видання, оскільки уряд спробує їх утримати.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас