683
Німецькі багатії займаються добродійністю, але не без власного зиску
Багато заможних німці направляють частину свого капіталу на добродійні цілі. Як показало дослідження Гейдельберзького університету, 300 найбагатших родин Німеччини заснували, щонайменше, 140 різних добродійних фондів, повідомляє інформаційне агентство dpa. Їх засновниками, зокрема, є тримачі великих пакетів акцій BMW з родинного клану Квандт і засновники концерну SAP Хассо Платтнер, Дітмар Хопп, Ханс-Вернер Хектор і Клаус Чира.
Серед головних мотивів фондів, на думку керівника дослідницького проекту Фолькера Тена, - "бажання брати участь у життя суспільства, у вирішенні суспільних проблем". Проте для багатьох не останню роль грає і можливість передати статок спадкоємцям, максимально заощадивши при цьому на податкових відрахуваннях. Точних даних про те, які ж суми забезпечені німці направляють як пожертвування іншим організаціям, отримати не удалося.
Как зазначає німецьке видання Spiegel Online, в німецькому суспільстві такі ініціативи сприймаються не без скепсису. Лише половина жителів Німеччини позитивно оцінюють добродійність, що виставляється напоказ. До таких висновків дійшли дослідники маркетингового інституту YouGov під час репрезентативного опитування, проведеного на замовлення економічного журналу enorm. Для цього в кінці липня вони опитали більше тисячі німців.
19 відсотків респондентів підозрюють в такій діяльності багатих співвітчизників прихований піар. Ще 22 відсотки упевнені, що за пожертвуваннями криються особисті інтереси - податкові пільги або політичні цілі. А 8 відсотків опитаних схвалили б ухвалення закону, за яким три чверті статків багатіїв після їх смерті передавалися б на добродійні цілі.
За даним Федерального об'єднання німецьких фондів, щорічно у Німеччині створюється близько тисячі фондів. Проте більше 70 відсотків подібних організацій у Німеччині мають капітал менш одного мільйона євро. Найбільшим німецьким фондом є Фонд імені Роберта Боша, капітал якого складає близько 5,25 мільярдів євро, повідомляє агентство dpa.
Загалом, за даними галузевого об'єднання, у Німеччині зареєстровано 17400 фондів, 96 відсотків з них - некомерційні. На свою діяльність вони щорік витрачають в цілому 16-17 мільярдів євро.
За матеріалами: Deutsche Welle
Поділитися новиною