8927
Киянам прийшли "важкі" платіжки
— Енергетика
Кияни отримали перші платіжки із підвищеними тарифами, і деякі, м'яко кажучи, здивувалися. Нагадаємо, ціну за опалення і гарячу воду мали підвищити на 40%, але в платіжках з'явилися завеликі суми.
"Ми живемо у двокімнатній квартирі. Раніше платили 315 гривень, а зараз прийшла квитанція на 500! Це 58%!" - Обурюється Галина Павлюк, яка живе на Червонозоряному проспекті.
За її словами, у сусідів ситуація ще гірша - замість 180 гривень вони отримали платіжку на 270, і це за однокімнатну лише 25 метрів!
Борг
Житель Автозаводської Владислав Коковихін здивувався, що у нього з'явився борг за газ: "Ми завжди вчасно і повністю сплачуємо. Звідки борг?". Борги за газ, як пояснив нам начальник ГІОЦ КМДА Станіслав Каплуненко, з'являються влітку, коли в будинках планово відключають гарячу воду, і, відповідно, люди (теоретично) підігрівають її на газу, витрачаючи його більше, ніж зазвичай.
Доводити, що ви гріли тазики з водою на плиті, ніхто не збирається. Нараховують борг автоматично всім, у кого немає лічильників.
"Підстава для таких нарахувань - давня постанова Кабміну. Плату не виставляють тільки тим, у кого є газовий лічильник", - говорить Каплуненко. Щоправда, кияни в минулі роки таких накруток за відсутність гарячої води в платіжках не помічали.
Черг немає
Поки 10-відсоткові знижки для киян, які регулярно і до 20 числа оплачують ЖКП, не введені. Вони з'являться, як запевняє заступник мера Олександр Мазурчак, восени. Зате з 1 серпня субсидії зможуть отримувати сім'ї, плата за комунальні тарифи у яких перевищує 15% від доходу, а не 20%, як було раніше. Для пільговиків поріг субсидій зменшився з 15 до 10%. Але черг у соцзабезах поки не спостерігалося.
"Через спрощення системи, думаю, їх і не буде", - говорить заступник начальника Солом'янського управління соцзахисту Тетяна Козак.
Що потрібно для субсидії
Із серпня оформлення субсидії спрощено. Якщо раніше для знижки на "комуналку" треба було надати 8 документів (декларацію, довідку із БТІ, про склад сім'ї, трудові книжки ...), то тепер три: заяву, довідку про доходи та декларацію.
Пенсіонерам її бланк надішлють поштою, а решті його можна взяти у соцзабезі. До декларації треба вписати всі доходи людей, прописаних у квартирі, дані про інші квартири та машини, якщо є, а також великі витрати за останні 12 місяців (купівля житла, авто, оплата навчання).
Співробітники соцзабезу можуть прийти оглянути квартиру, а інші дані перевірити у податковій. На субсидію можна не розраховувати, якщо родина здає житло, має більше одного авто, протягом року зробила великі покупки, оплачувала послуги на суму понад 8430 грн. або має працездатного "ледаря": безробітного, який не стоїть на обліку в службі зайнятості.
Ірина Касьянова
За матеріалами: Сьогодні
Поділитися новиною