Грінспен: Економіка США може знову ввійти в стан рецесії


Грінспен: Економіка США може знову ввійти в стан рецесії

Економіка США, яка сповільнила темпи свого відновлення, може знову ввійти в стан рецесії, вважає голова Федеральної резервної системи (ФРС) США в 1987-2006 рр. Алан Грінспен. В цілому, експерти вважають, що в найближчі рік-півтора США будуть демонструвати слабке зростання на тлі переходу економіки від держпідтримки до споживчих витрат, передає РБК daily.

"Зараз настула пауза в процесі відновлення, помірного відновлення. А пауза сприймається як квазірецесія", - заявив А.Грінспен в ефірі телеканалу NBC. За його словами, економіка США може скотитися в негативну зону, якщо ціни на нерухомість, які в 2009 р. стабілізувалися, знову підуть вниз. У екс-глави ФРС є своє пояснення слабких темпів відновлення економіки - воно торкнулося передусім великого бізнесу і заможних американців. "Інша частина економіки, малий бізнес, малі банки і значна частина робочої сили, що перебуває вже довгий час в стані безробіття, - все це розриває економіку", - впевнений А.Грінспен.

"Він не має на увазі, що економіка в рецесії. Просто відновлення, на відміну від кризи кінця 1980 рр., протікає дуже повільно. Безробіття поки залишається високим", - сказав економіст банку Nomura Зак Пендл. Він згоден, що рецесія можлива, якщо відбудеться дестабілізація ринку нерухомості, поки що підтримується податковими пільгами. У Nomura прогнозують, що ВВП США буде рости на 2,5% на квартал у найближчі півтора року.

Головний економіст Ideaglobal Максвелл Кларк відзначив, що не вважає результати другого кварталу для США провальними (2,4% зростання у порівнянні з 3,7% у першому кварталі). "Але ми прогнозуємо, що динаміка ВВП у другому півріччі погіршиться - економіка буде рости на 2-2,5% на квартал", - сказав економіст. За його словами, у другому півріччі почнеться період переходу економіки з держстимулювання до приватного споживання як основний фактор зростання.

Тим часом великі ринкові гравці, такі як глава Pimco Білл Гросс, побоюються початку дефляції в США і вибирають для вкладень інструменти, що гарантують процентний дохід, - облігації та привілейовані акції. Частка держоблігацій у портфелі Б. Гросса зросла з 33% (на кінець березня) до 51%. Девід Теппер, голова хедж-фонду Appaloosa Management (управляє 15 млрд дол.) за рік збільшив частку високоприбуткових облігацій з 63 до 70%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua