Україна за допомогою СОТ намагається полегшити імпорт тютюнової продукції до Вірменії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна за допомогою СОТ намагається полегшити імпорт тютюнової продукції до Вірменії

236
Україна на минулому тижні вперше скористалася своїм правом запитати консультації в рамках Світової організації торгівлі (СОТ) і подала прохання про консультації (request for consultations) з Вірменією до Органу з врегулювання суперечок в СОТ. Згідно із заявою України, опублікованою на сайті СОТ, Вірменія застосовує так званий "фіксований податок" відносно української тютюнової продукції.
У відповідності із законом Вірменії "Про фіксовані платежі на тютюнову продукцію" від 24 березня 2000 року, ставка акцизу складає 6500 драм за 1000 сигарет для імпортної продукції і 4750 драм - для місцевої. Таким чином, режим для українських товарів менш сприятливий, ніж для товарів національного походження.
Україна вважає, що такі дії суперечать пунктам 1, 2 і 4 статті III Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 (ГАТТ 1994), яка передбачає надання національного режиму відносно внутрішнього оподаткування і регулювання імпортним товарам. Крім того, згідно із законом Вірменії "Про акцизний податок" від 7 липня 2000 року, Вірменія застосовує акцизний податок на спиртні напої (коди ТН ВЕД: 2203, 2204, 2205, 2206, 2207, 2208), чим також порушує свої зобов'язання перед СОТ, створюючи захист національному виробникові шляхом дискримінації продукції, що імпортується з України.
Раніше схожа ситуація виникла з українськими товарами на ринку Грузії. Дискримінація, на думку України, полягала в тому, що акцизний збір на імпортні тютюнові вироби в Грузії в півтора рази перевищував аналогічний на місцеві сигарети. Міністерство економіки України провело неофіційні консультації з метою захисту інтересів українських виробників, внаслідок чого в листопаді 2009 року грузинський парламент прийняв рішення встановити єдину ставку акцизу.
Такі неофіційні консультації проводилися і з представниками Вірменії, проте це, мабуть, не призвело до результатів, що задовольняють Україну, що, очевидно, і стало причиною звернення України з проханням про консультації в рамках СОТ.
Як пояснила агентству "Інтерфакс-Україна" юрист АТ "Волков Козьяков і Партнери" Ганна Гладштейн, якщо консультації між Україною і Вірменією пройдуть успішно, то результатом стане підписання спільного меморандуму (mutually agreed solution). Якщо ж сторонам не удасться домовитися протягом строку, відведеного для консультацій, то Україна може вимагати створення Групи експертів для вирішення суперечки.
Г.Гладштейн додала, що за статтею 4.3 Домовленостей про правила і процедури, які регулюють вирішення суперечок в рамках СОТ, Вірменія повинна відповісти на прохання про консультації не пізніше 10 днів з моменту його отримання, якщо не домовлено інше, і розпочати консультації не пізніше 30 днів після отримання прохання про консультації.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас