Moody's: Високий обсяг кредитування зв'язаних сторін банками Росії та СНД стримує їх рейтинги — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Moody's: Високий обсяг кредитування зв'язаних сторін банками Росії та СНД стримує їх рейтинги

119
Банки Росії і країн СНД мають значні обсяги кредитування зв'язаних сторін, які істотно перевищують рівні, що відзначаються на інших ринках, говориться в новому спеціальному огляді агентства Moody's, в якому наводяться результати аналізу обсягів кредитування зв'язаних сторін банками СНД.
"Високі кредитні ризики, які супроводжують кредитування зв'язаних сторін, є одним з чинників, які обумовлюють низькі рейтинги банків країн СНД", - зазначив віце-президент і старший аналітик агентства Moody's Євген Тарзіманов.
На кінець 2009 року середній рівень кредитів, виданих банками СНД зв'язаним сторонам, становив 10% від загального обсягу виданих кредитів і 50% від власного капіталу банків. Це в п'ять разів вище, ніж в банків Центральної і Східної Європи, і удвічі вище, ніж в банків Близького Сходу.
Moody's вважає, що надання кредитів у великих обсягах зв'язаним сторонам може свідчити про ослаблення стандартів андеррайтингу і наявність високого апетиту до ризику. Такі кредити створюють високу концентрацію кредитного портфеля, з якою важко боротися через існування неминучого конфлікту інтересів сторін.
"Moody's визначило, що високий обсяг кредитування зв'язаних сторін був одним з ключових чинників, що призвели до дефолту в половині випадків всіх банківських дефолтів, подіям в СНД під час світової фінансової кризи, передбачаючи, що такі кредити були проблемними на момент дефолту", - зазначає Е.Тарзіманов.
Мвсцеві органи банківського регулювання також визнали, що цей чинник зробив свій внесок до великої кількості банківських дефолтів.
Moody's відзначає негативну тенденцію в цій сфері, оскільки за період з 2007 року по 2009 рік частка кредитів зв'язаним сторонам в загальному обсязі виданих кредитів зросла на 15%. Багато банків країн СНД збільшили обсяг кредитування зв'язаних компаній, оскільки останні зазнавали труднощів у залученні фінансових коштів з ринку або в рефінансуванні своїх кредитів. Такі компанії неминуче зверталися до своїх банків за новими кредитами. Moody's чекає, що обсяг внутрішньогрупового кредитування в 2010 році продовжить зростати, оскільки кредитні умови залишаються складними.
Експерти агентства вважають, що високі обсяги кредитування зв'язаних сторін повинні розглядатися разом з високою концентрацією ризиків на одного позичальника в даному регіоні. Концентрація ризиків на одного позичальника в банках СНД є однією з найвищих в світі: втричі вище, ніж в країнах Північної Америки, і на 50% вище, ніж в країнах Азії.
В дослідженні використовувалися дані з 177 банків, які рейтингуються агентством Moody's, з Росії, України, Узбекистану, Білорусі, Вірменії і Азербайджану. Цих частку цих банків припадає 70-80% банківських активів відповідних країн, що робить вибірку репрезентативною для банківської системи кожної країни. Білорусь та Узбекистан мали найвищий обсяг кредитування зв'язаних сторін серед країн СНД, оскільки їх економіка і банки в основному є державними. За ними слідують Росія і Україна.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас