"Ъ": У верфі Костянтина Жеваго відбирають права на частину акваторії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Ъ": У верфі Костянтина Жеваго відбирають права на частину акваторії

591
Генпрокуратура повідомила, що 1 липня Господарський суд Криму задовольнив позов прокурора Автономної республіки Криму про визнання недійсними рішення виконкому Керченської міськради і свідоцтва про право власності, на підставі яких суднобудівельний завод "Залив" став власником частини морської акваторії Керченської протоки. Зокрема, йдеться про глибоководну набережну (площа 4,95 тис. кв. м), набережну №2 (6,1 тис. кв. м), добудовчу набережну механічного цеху (3,65 тис. кв. м), добудовчу набережну (1,12 тис. кв. м), а також дві набережні площею 15,18 тис. кв. м і 50 кв. м відповідно. Їх номінальна вартість складає 9,9 млн грн.
Згідно з матеріалам справи, завод "Залив" став власником цих об'єктів 23 лютого 2005 року на підставі рішення виконкому Керченської міськради. Прокурор Криму вважає, що дане рішення було прийняте з перевищенням повноважень і порушенням вимог чинного законодавства. Суд встановив, що рішенням виконкому було "оформлено право власності на об'єкти, які не підлягають приватизації, - набережні і вивідні канали з акваторією".
На "Заливі" стверджують, що своїм рішенням Госпсуд Криму поставив під загрозу повноцінне забезпечення виробничого процесу заводу. "Суд намагається зруйнувати цілісний виробничий комплекс. Набережні заводу, вивідний канал і прилегла акваторія - це спочатку спроектовані гідротехнічні споруди, без яких неможливо здійснювати суднобудівельний цикл на підприємстві", - заявив голова наглядової ради "Заливу" Микола Кузьменко. За його словами, на рішення суду вже подано апеляцію. При цьому пан Кузьменко висловив упевненість, що вона буде задоволена, оскільки в листопаді 2009 року завод вже виграв аналогічну справу в Керченському міському суді в транспортної прокуратури.
Але опитані юристи, навпаки, вважають шанси прокурора Криму добитися перемоги в апеляції більш серйозними.
"До компетенції органів місцевого самоврядування не входить рішення питань розпорядження об'єктами водного фонду, зокрема оформлення права власності на них, - відзначає управляючий партнер юридичної фірми Asters Олексій Дідковський. - Я здивований, що частина акваторії була передана в приватну власність". Справді, інші суднобудівельні підприємства України не володіють акваторіями. Гендиректор Wadan Yards Оkean (колишній суднобудівельний завод "Океан") Микола Романчук говорить, що його завод орендує частину акваторії, яка перебуває в комунальній власності: "Оскільки землі водного фонду приватизації не підлягають, завод уклав оренду терміном на 49 років". За його словами, щорічна оренда частини акваторії обходиться заводу в мільйони гривень.
За матеріалами:
Коментарі
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас