"Ъ": Нацбанк зняв зі збиткових банків всі обмеження — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Ъ": Нацбанк зняв зі збиткових банків всі обмеження

1466
У зв'язку з "позитивними тенденціями в діяльності банківської системи" Нацбанк постановою №315 з 6 липня зняв із збиткових банків всі обмеження, закріплені рішенням №421 від 22 липня 2009 року. Тепер збиткові установи зможуть надавати незабезпечені кредити, видавати нові кредити інсайдерам, купувати власні акції і недержавні цінні папери. Крім того, вони матимуть право виплачувати дивіденди акціонерам і розподіляти капітал, платити бонуси і премії співробітникам і виділяти гроші на спонсорство.
Збитковим банкам тепер дозволено збільшувати обсяги капітальних інвестицій і нематеріальних активів, оплачувати консультаційні послуги і відкривати нові філії і відділення. Стане можливим і дострокове погашення боргових цінних паперів - раніше збиткові банки могли робити це лише в разі погашення облігацій за ціною нижче 50% від номіналу.
На момент введення цих обмежень в Україні працював 41 збитковий банк. Через рік їх кількість трохи зменшилась - до 37. Загальний збиток цих установ знизився з 8,4 млрд грн. в I кварталі минулого року до 4,9 млрд грн. в нинішньому, притому що 3,2 млрд грн. припало на Родовід Банк. Керівники збиткових установ задоволені зняттям заборон. "Ненормально, що банк не може займатися всіма цими видами діяльності. Якщо в банку є запас міцності в акціонерному капіталі, то збитки не є для нього проблемою, оскільки їх несуть акціонери. Для вкладників немає загроз в тому, що банк заплатив за консультаційні послуги, відкрив нове відділення або виплатив премію співробітникові, який досяг результату при стягненні боргів", - вважає в.о. голови правління Ерсте Банку Павло Цетковський.
А що стосується заборони на дострокове погашення облігацій, то, за даними учасників ринку, зараз в обігу знаходяться облігації 12 збиткових банків на 2,1 млрд грн., і обмеження НБУ не вплинули на їх обслуговування. "У нас були реструктуризації, у тому числі з банків. І жоден з них під час переговорів не посилався на цей документ. На мій погляд, він ніколи не впливав на ринок", - говорить голова ради директорів компанії "Інвестиційний капітал Україна" Валерія Гонтарєва. Постановою НБУ скористалися Родовід Банк і Укргазбанк. Вони відмовилися від погашення за офертою на 550 млн грн.
Експерти побоюються того, що зняття всіх обмежень дозволить збитковим банкам збільшувати видачу позик пов'язаним особам. Директор КУА "Себ Ессет Менеджмент Україна" Геннадій Овчаренко не виключає, що власники установ можуть скористатися цією можливістю для безперешкодного виведення коштів із банків. "Зняття обмежень розширює перелік інструментаріїв, які банки можуть використовувати для цього", - говорить він.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас