527
Гривня отримає додаткову підтримку після очікуваного відновлення співпраці МВФ і України
— Валюта
Курс гривні отримає додаткову підтримку після очікуваного відновлення кредитної співпраці Міжнародного валютного фонду (МВФ) і України, допускають банкіри, опитані агентством "Інтерфакс-Україна".
"Рішення МВФ про кредит Україні буде головним фактором, який впливатиме на курсоутворення цього року. Думаю, протягом року курсовим орієнтиром буде рівень 7,9 грн/$1 з врахуванням інтересів експортерів і реальної ситуації в економіці", - сказав перший заступник голови правління Промінвестбанку В'ячеслав Юткін.
За його оцінкою, якщо Рада директорів МВФ не підтримає пропозицію місії Фонду про виділення Україні кредиту, не відкидається можливість курсових коливань в межах 8-8,3 грн/$1 в поточному році.
Банкір також відзначив важливість рішення МВФ для стимулювання припливу іноземних інвестицій.
"Позитивне рішення МВФ дасть позитивний імпульс для інвесторів: відсутність курсових ризиків протягом як мінімум року відкриває двері для припливу капіталу в країну", сказав Юткін.
В той же час банкір висловив побоювання у зв'язку з тим, за рахунок яких джерел погашатиметься кредит.
"Не зовсім зрозуміло, чому така велика сума кредиту надається на такий короткий термін. З врахуванням нинішнього боргового навантаження України говорити про те, що ці майже $15 млрд будуть погашено через 2,5 роки, було б поспішним, якщо не буде додаткових надходжень до бюджету за рахунок продажу великих об'єктів у рамках приватизації", - додав він.
Директор казначейства банку "Хрещатик" Олексій Козирєв також сказав, що в разі остаточного прийняття рішення про виділення МВФ кредиту Україні курс гривні до осені залишиться практично незмінним.
"Міжбанківський ринок відреагує позитивно на рішення МВФ про кредит, тому що це стане позитивним сигналом для інвесторів, що орієнтуються на рішення МВФ. В даний час спостерігається перевищення пропозиції валюти над попитом. Але різкого зміцнення курсу не станеться: НБУ продовжуватиме проводити політику підтримки стабільного курсу гривні", - сказав він.
При цьому Козирєв підкреслив, що принциповим буде питання, на які цілі будуть направлені залучені кошти, а також графік їх надходження.
Як повідомлялося, місія МВФ, яка працювала в Києві з 21 червня по 3 липня, пропонуватиме Раді директорів МВФ надати Україні позику на $14,9 млрд в рамках програми stand-by, розрахованої на 2,5 роки.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною