"Ъ": Третина банків піддалась стресу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Ъ": Третина банків піддалась стресу

1849
Стрес-тестування фінансової звітності банків виявило потребу 61 установи в докапіталізації в 2010 році, повідомив заступник голови НБУ Василь Пасічник. За його словами, були оцінені адекватність капіталів і відповідність регулятивних капіталів статутним. Банки, в яких статутний капітал перевищує регулятивний, повинні збільшити капітал першого рівня. 30 млрд грн. їм необхідно внести до капіталу грошима, ще 10 млрд грн. - отримати за рахунок поліпшення якості активів. Для цієї установи можуть реструктуризувати кредити, зменшити резерви і, як наслідок, скоротити збитки, що склали за січень-травень 7,5 млрд грн. На 1 червня ліцензію НБУ мали 176 банків.
Заявлена сума включає потреби не лише приватних, але і націоналізованих банків. "Реальна сума менша, оскільки ми висунули вимоги для банків з великим запасом, - розповів пан Пасічник.- Потрібно докапіталізувати заздалегідь, а не після того, коли настали погані наслідки". У НБУ не оприлюднюють інформацію про регулятивний капітал банків, але його значення близьке власному капіталу. За даними НБУ на 1 квітня, статутний капітал 32 установ перевищував власний. Найбільший розрив - в націоналізованого Банку (6,4 млрд грн.) Родовід, ще по 3,9 млрд грн. в Укргазбанку і Сведбанку (негативний власний капітал становить 1,8 млрд грн.).
За словами пана Пасічника, в рекапіталізованих банків адекватність капіталу знаходиться в межах норми (в цілому по системі вона складає 20,6% при мінімальних 10%), але є невідповідність регулятивного і статутного капіталів: "Вони можуть вимагати докапіталізації, але більше, ніж передбачено на це держбюджетом (30 млрд грн..- ред.), їм не дадуть". Для рекапіталізації Укргазбанку і банку "Надра" потрібно по 5 млрд грн. коштів бюджету (загальна сума інвестицій в банк "Надра" - 10 млрд грн.). Це означає, що потреба інших банків в живих грошах становить лише 15 млрд грн. З січня по травень власний капітал банківської системи збільшився на 6,1 млрд грн., або 4,8%, - до 132,3 млрд грн.
Найбільші розриви в розмірах капіталів у рекапіталізованих банків (див. довідку), які сподіваються на підтримку держави. У останніх установах запевняють, що вже збільшують капітали або готові це зробити. "У червні ми докапіталізували банк, а робота із поліпшення якості активів ведеться постійно", - зазначив віце-президент Альфа-банку (різниця в капіталах на 1 квітня - 684 млн грн.) Роман Шпек. ВТБ Банк (613 млн грн.) вже прийняв рішення про проведення докапіталізації ще в цьому році.
"Момент припинення роздавання коштів мав настати, тому зараз багато банків гостро потребують капіталу. Очевидно, що цю проблему відчувають всі найбільші банки через погану якість кредитних портфелів, - розповів перший заступник голови правління ВТБ Банка Віталій Фішер.- Звичайно, є кілька середніх і дрібних банків, котрі відчувають себе добре. Проте багато невеликих установ змушені залучати нових акціонерів, які підкріплюють їх капітали грошима".
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас