Логіка перемогла штукатурку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Логіка перемогла штукатурку

Нерухомість
827
Міністерство регіонального будівництва і архітектури підготувало список обробних робіт, без виконання яких можливо приймати в експлуатацію житлові будинки. Чиновники намагаються легалізувати існуючу ситуацію, коли забудовники продають квартири без всякої обробки і внутрішніх комунікацій.
З метою "спростити дозвільно погоджувальні процедури на будівництво і прийняття в експлуатацію об'єктів містобудування", міністерство пропонує офіційно дозволити здавати будинки без покриття стін і стель фарбами і шпалерами, без покриття підлоги паркетом, лінолеумом або плиткою, без установки внутрішніх дверей з коробками, а також без сантехнічного устаткування (мийка, умивальник, унітаз, біде, ванна), сантехнічної арматури (водорозбірні крани, змішувачі), окрім замикаючих кранів на відгалужень від стояків в місцях підключення зазначених приладів. Також будівельним компаніям хочуть дозволити не встановлювати електро- і газові плити, світильники, радіо-, телевізійні і телефонні розетки, а також не робити внутрішні перегородки. Дозволять не штукатурити стіни і стелі, окрім закладення швів.
"У випадку незатвердження переліку виникнуть труднощі, які призведуть до гальмування позитивних процесів, що відбуваються у сфері будівництва, до посилення існуючих проблем і до неможливості їх вирішення", - написав міністр регіонального розвитку і архітектури Володимир Яцуба в записці пояснення до документа. У проекті наказу також є примітка, що житлові будинки, побудовані коштом держави і місцевих бюджетів, повинні задаватися з повною обробкою.
Фактично чиновники пропонують дозволити забудовникам офіційно здавати голі стіни. Теоретично квартира без обробки повинна коштувати як мінімум на 20-30% дешевше, ніж квартира з мінімальною обробкою. При цьому простежити за якістю ремонтних робіт практично неможливо. "ЭИ" писали, що, за оцінкою Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ), в столиці лише 10% квартир задаються з ремонтом.
Прикметно, що в 2008 р. ДАБІ пропонувала заборонити здавати будинки без обробки. "Будинок офіційно задається в експлуатацію, а потім там ще рік тривають неконтрольовані обробні роботи. Починається творчість мешканців, які деколи зачіпають головні конструкції, загрожуючи безпеці будівлі", - говорив тоді глава відомства Олександр Бондаренко. Проте зараз головне будівельне відомство, схоже, не збирається ускладнювати життя будівельному ринку, який знаходиться в тривалій рецесії. При цьому сам перелік недоробок підготовлений ДАБІ і підписаний Бондаренком.
На думку гравців ринку, таке нововведення просто дозволяє легалізовувати існуючу ситуацію на первинному ринку. Більшість покупців до кризи часто відмовлялися купувати квартири з дешевою сантехнікою і страшними шпалерами. Вони вважали за краще робити ремонт на свій смак. Аби уникнути проблем при здачі будинку, в інвестиційному договорі прописувалася норма, де покупець квартири відмовляється від обробних робіт. Отже, з одного боку, така легалізація дозволить деяким компаніям здавати ще кривіші стіни і підлоги. За принципом: покупець все одно ремонт робити буде. Проте давно відомо, що нашвидку наклеєними шпалерами і штукатуркою частенько будівельники приховували серйозні недоробки, які виявлялися лише з часом. За оцінкою експертів, в країні дефектність будівництва становить 40%.
Олександр Попов, директор проектної групи "Архиматика", говорить, що позитивним є і той факт, що можна буде здавати квартири без внутрішніх перегородок. "Відійде у небуття тривалий і витратний процес узгодження перепланування квартири або нежитлового приміщення. Покупці зможуть на свій розсуд розпланувати розміщення кімнат. Все це зменшить термін здачі будинку в експлуатацію і вирішить частину проблем покупців, які хочуть самі облаштувати свою квартиру. Так, покупець не витрачатиме гроші, аби переробити те, що зробив забудовник", - пояснив ситуацію Попов.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас