0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Найбільші банки заробили капітали


Найбільші банки заробили капітали

Журнал The Banker випустив щорічний рейтинг тисячі найбільших банків світу. За обсягом капіталу першу трійку, як і раніше, складають американські фінансові корпорації. Від України до рейтингу увійшли відразу чотири банки, а Укрексімбанк за приростом капіталу став найдинамічнішим в Центральній і Східній Європі.

40-й щорічний рейтинг Top-1000 World Banks журналу The Banker показав значні зміни фінансової ситуації в 2009 році. "Найбільші банки світу ідуть шляхом відновлення своїх позицій після фінансової кризи, проте контури індустрії міняються", - йдеться в рейтингу. За 2009 рік банки, які увійшли до Top-1000, заробили майже в чотири рази більше, ніж в попередньому році, і збільшили свій капітал на 15%. Якщо в 2008 році американські банки, які увійшли до рейтингу, зазнали в цілому збитків на $91 млрд, то торік вони отримали $37,5 млрд прибутку. Британські банки (збитки 2008 років - $51 млрд) заробили трохи менше - $29,5 млрд. Банки, які увійшли до рейтингу, з країн ЄС після втрат в $16 млрд отримали прибуток в $103,8 млрд.

Редактор The Banker Брайан Кеплен відзначає: "З точки зору прибутковості банки все ще не повернулися на докризовий рівень. Банки з Китаю і інших провідних країн, що розвиваються, укріпили свої позиції, показуючи тим самим, що структура світової банківської індустрії міняється". Справді, перші місця за отриманим у 2009 році прибутком займають китайські банки ICBC ($24,5 млрд) і China Construction Bank ($20,3 млрд). На третьому місці - американський Goldman Sachs ($19,8 млрд). У списку банків, які зазнали найбільших збитків за підсумками 2009 року, перше місце займає ірландський Anglo Irish Bank Corp. ($18,4 млрд) і дві американські фінансові корпорації - GMAC ($10,3 млрд) і Citigroup ($8,4 млрд).

Перше місце в основному рейтингу The Banker - за обсягом капіталу першого рівня - займає Bank of America ($160,3 млрд), який роком раніше був на другому місці. У свою чергу попередній лідер - JP Morgan Chase ($133 млрд) - опинився на другому місці. Третє місце знову зайняла Citigroup ($127 млрд). У всіх банків топ-10 (окрім JP Morgan Chase) за час, що минув з моменту публікації минулого рейтингу, капітал першого рівня збільшився.

Українських установ у топ-1000 всього чотири.

Вперше до рейтингу увійшов Ощадбанк, який зайняв відразу 335-е місце в світовому рейтингу і 11-е в списку банків Центральної і Східної Європи з капіталом першого рівня - $1,832 млрд. Державний Ощадбанк обігнав найбільший український банк за активами (Приватбанк) і другий державний банк (Укрексімбанк), які в регіональному рейтингу зайняли 17-18-е місця. З 905-го місця в рейтингу стартував ПУМБ бізнесмена Рината Ахметова.

Примітно, що в регіоні Центральної і Східної Європи Укрексімбанк став найдинамічнішим банком за приростом капіталу - на 187,03%; Приватбанк з темпами в 33,68% зайняв лише 8-е місце. Банки можуть використовувати цю інформацію для поліпшення репутації. "Практична користь цього рейтингу обмежена - це визнання досягнень і успішної роботи банку, а не реальна допомога", - говорить директор інвестиційно-банківського департаменту ІК Dragon Capital Максим Нефьодов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування