У Харкові з'явилось всевидяче око — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Харкові з'явилось всевидяче око

916
Влада встановила стеження на вулицях для допомоги ДАІ, міліції і комунальникам.
За харків'янами ведуть стеження на дорогах і тротуарах, але не правоохоронці, а відеокамери. Пілотну систему відеоспостереження встановили наприкінці травня на проспекті Леніна, щоправда, експеримент особливо не афішували.
"Безпечне місто", як охрестили проект в мерії, вже допомогло знайти злодіїв. 10 камер, які стежать за машинами і пішоходами, з'явилися на розі пр. Леніна і вул. Новгородської. Вони відповідають за територію, радіусом 250 метрів. "У нас є єдиний центр, куди стікається вся інформація, а користуватися нею можуть всі міські служби, правоохоронці, пожежні і комунальні підприємства. Наприклад, на спеціальний пульт в ДАІ надходить інформація про водіїв-порушників, КП "Сигнал" може отримувати інформацію про пробки на дорозі, міськрада - стежити за потоком транспорту", - розповів "Сегодня" гендиректор приватної фірми "Алькасар", яка запроваджує систему стеження, Родіон Пустовойт. Устаткування для Харкова розробили в російському інституті аерокосмічних технологій.
Можливості в міських камер - практично безмежні, витрат на обслуговування немає: вони фіксують порушення на дорозі і розпізнають номери машин - застосовувати "Візир" або радари не потрібно, як, втім, і взагалі виходити на дорогу працівникам ДАІ. У ДАІ за порушниками на перехресті Леніна-Новгородської вже стежать, хоча покарати доки не можуть. "Ми встановили пульт в управлінні ДАІ, але використовувати зйомку в каральних цілях вони зможуть лише після сертифікації", - говорить Пустовойт.
Знадобиться нова система і правоохоронцям: до комп'ютера можна внести фотороботи людей, які числяться в розшуку. Якщо правопорушник "засвітиться" перед усевидющим оком - детектор просканує особу, зіставить з базою, видасть відсоток збігу і повідомить оператора. Комунальники зможуть легко знаходити зниклі урни, стовпи, білборди: наприклад, якщо хулігани спробують поцупити сміттєвий бак - датчик одразу оцінить ситуацію і пошле відповідний сигнал.
До речі, за 1,5 місяця роботи "Безпечне місто" вже допомогло. Недавно в одній із припаркованих на вулиці машин невідомі вибили скло і викрали важливі документи. Продивившись архів відеозапису, злодіїв дуже швидко знайшли, вихваляються розробники. А в Луганську стеження на вулицях ведеться вже декілька років. "Під час новорічних свят бачили, хто знімає іграшки з міської ялинки, хто скрутив голову Снігуроньці. Камери слідкують за водіями маршрутів, вистежують винуватців ДТП", - розповів начальник луганської аварійно-рятівної служби Олександр Літун.
Через тиждень приватники відзвітують про роботу системи: якщо її схвалять, камери встановлять на великихх магістралях і виїздах з міста - тепер уже за рахунок мерії.
Оскаржити встановлення відеокамер на вулицях міста неможливо, все в рамках закону. "Камери встановлюють в місцях, де найчастіше стаються ДТП або порушення порядку. Природно, в об'єктиви потрапляють і звичайні громадяни, але якщо вони не хуліганили - боятися їм нічого. Встановлення камер в людних местах- це європейська практика", - пояснив адвокат Юрій Вишневецький
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас