"Ъ": Виграшна партія — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Ъ": Виграшна партія

Казна та Політика
993
Партія регіонів учора зареєструвала законопроект про вибори в місцеві ради. Відповідно до документа, у виборах забороняється брати участь блокам партій і вводиться змішана система виборів. Крім того, забороняється участь у виборах мера самовисуванців. Запропоновані ініціативи не знайшли підтримки ні з боку мерів, ні з боку опозиції, яка назвала законопроект "загарбницькою політикою Партії регіонів".
На ранкове засідання Верховної ради (ВР) учора було винесено 12 законопроектів, що передбачають внесення змін до законів "Про вибори депутатів Верховної ради, Автономної республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів".
Раніше голова ВР Володимир Литвин заявляв, що системний закон про місцеві вибори, підготовкою якого займалися Партія регіонів (ПР) і адміністрація президента, може бути розглянутий тільки після цих 12 документів. "Очевидно, ситуація буде розвиватися за таким сценарієм: спочатку будуть розглянуті ці 13 законів, і у випадку, якщо вони не будуть прийняті, а вони, мабуть, не будуть прийняті, може бути внесений той законопроект, який буде погоджено",- заявив спікер.
Так і відбулося, з тією лише різницею, що Рада розглянула не 13, а 12 законопроектів, оскільки депутат Валерій Писаренко (БЮТ) відкликав свій документ. Парламентарії, зокрема, не підтримали введення на місцевих виборах відкритих списків кандидатів у депутати, одночасне проведення виборів депутатів Верховної ради Криму з виборами депутатів місцевих рад й обрання мерів у містах з населенням понад 100 тис. жителів у два тури.
Автори відхилених законопроектів впевнені, що їх пропозиції не знайшли підтримки, оскільки коаліція готувалася на розгляд загального законопроекту, що встановлює нові правила проведення виборів.
"Президентська команда підготувала свій законопроект, і тепер для того, щоб його внести, потрібно розчистити дорогу. Щоб з'явився новий закон, потрібно було спочатку завалити ці",- сказав глава комітету з питань правової політики Сергій Міщенко (БЮТ), припустивши, що цей документ з'явиться вже на поточному тижні. Насправді на сайті Ради він з'явився вже вчора ввечері - автором проекту закону "Про вибори депутатів Верховної ради Автономної республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних і міських голів" став глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.
Як і пророкувала Комерсант-Україна, документ передбачає перехід до змішаної системи виборів: 50% депутатів пропонується обирати за партійними списками, 50% - за мажоритарними округами. Підтвердилася інформація й про те, що буде заборонено брати участь у місцевих виборах блокам політичних партій. Зокрема, Єфремов вказує, що "право висування кандидатів у депутати... буде реалізовуватися виборцями через місцеві організації політичних партій". "Ми проти блоків, тому що блоки - це безвідповідально, вони орієнтовані на обман людей",- заявив перший заступник голови фракції ПР Михайло Чечетов.
Норма про обов'язкове висування суб'єктів виборчого процесу політичними партіями поширюється не тільки на кандидатів у депутати місцевих рад, але й на кандидатів на посади мерів. Якщо документ буде прийнятий, кандидати в мери не зможуть балотуватися шляхом самовисування - їх повинні будуть висувати тільки місцеві осередки партій. Ця пропозиція викликала прогнозовану негативну реакцію з боку нині діючих міських голів. "Мер повинен служити громаді, що його обрала, а не партії! - заявив мер Львова Андрій Садовий.- Якщо партія тебе висунула, вона може, наприклад, вимагати виконувати її доручення, але ж вони можуть бути шкідливими для городян. Я вважаю, що така практика не буде корисною для розвитку місцевого самоврядування - вона буде шкодити".
В Партії регіонів вважають інакше. "Ми довго дискутували з цього приводу й вирішили, що можемо піти двома шляхами - або удосконалювати партійну систему, або тупцювати на місці,- сказав Олександр Єфремов.- Був обраний шлях, що, на наш погляд, підштовхне розвиток партійної системи в нашій державі. А які права це обмежує? У нас 180 партій в країні!"
Представники опозиції поставилися до передбачуваних нововведень негативно. Перший заступник глави парламентського комітету з питань держбудівництва Ольга Боднар вважає запропонований законопроект "спробою знайти спосіб, як найкращим чином зробити так, щоб привласнити собі владу". "Це дуже небезпечна річ, що я називаю загарбницька політика Партії регіонів",- заявила Боднар. Проте в Партії регіонів упевнені, що найближчі вибори в місцеві ради пройдуть за їх правилах. "До кінця сесії він (законопроект) буде проголосований у другому читанні, і вибори 31 жовтня пройдуть уже на основі нового закону",- сказав Михайло Чечетов.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас