Європа. Підсумки торгів: Ринки закрились в плюсі завдяки акціям BP і банкам — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Європа. Підсумки торгів: Ринки закрились в плюсі завдяки акціям BP і банкам

Фондовий ринок
170
Торги в Європі закрилися в плюсі завдяки акціям BP і банкам. Гравці позитивно відреагували також на результати аукціону із розміщення державних облігацій Іспанії.
Індекс Stoxx Europe 600 виріс на 0,1% до 254,66 пункти, британський індекс FTSE 100 виріс на 0,30% - до 5253,89 пунктів. Німецький DAX додав 0,53%, досягнувши 6223,54 пунктів. Французький CAC 40 підвищився на 0,19% - до рівня в 3683,08 пунктів.
Канцлер Казначейства Великобританії Джордж Осборн (George Osborne) заявив, що в результаті підготовлюваної реформи фінансового регулювання в країні зникне Управління з фінансових ринків (Financial Services Authority, FSA), а більшість його функцій буде передано Банку Англії.
Виступаючи на традиційній вечері в лондонському Сіті, міністр сказав, що нинішня «трьохелементна» система, коли фінансове регулювання ділили між собою FSA, Банк Англії і Мінфін, буде повністю реформована до кінця 2012 р. для надійного забезпечення стабільності фінансової системи країни. Нинішня система фінансового регулювання була створена в 1997 р. тодішнім міністром фінансів лейбористом Гордоном Брауном, і, на думку багатьох, вона показала свою неефективність під час кризи.
Голова Світового банку Роберт Зеллік заявив, що країни Європи повинні зменшити бюджетний дефіцит і опублікувати стрес-тести банків для більшої прозорості на фінансовому ринку. Надзвичайний рятувальний фонд у розмірі 750 млрд. євро ($920 млрд.) "дає можливість для вживання подальших заходів. Проте важливо, аби Європа правильно використовувала час", уточнив Зеллік.
Акції Rhodia подорожчали на 3,9%. Французька хімічна компанія планує купити провідного китайського виробника поверхнево-активних речовин (ПАР)Feixiang Chemicals за $489 млн. Ця операція дозволить Rhodia розширити свою присутність в Азії, оскільки на цей регіон припадає велика частина продажів французького виробника. Як очікується, операція буде завершена в другій половині 2010 року. Feixiang Chemicals стане частиною французького підрозділу Novecare, що дозволить Rhodia зміцнити свої позиції на ринку ПАР, використовуваних для виробництва косметики, миючих засобів, агрохімікатів, а також для вирішення різних завдань в нафтовій галузі і промисловому виробництві.
Папери BP подорожчали на 6,7%. Напередодні компанія досягла угоди з адміністрацією США про виділення $20 млрд. до спеціального фонду з виплати компенсацій від збитку, завданого витоком нафти зі свердловини підприємства в Мексиканській затоці. BP Plc. може прискорити розпродаж своїх активів, оскільки компанії необхідно зібрати $20 млрд. для ліквідації розливу нафти в Мексиканській затоці і виплати компенсацій всім постраждалим. Компанія вже оголосила про продаж своїх активів на $10 млрд. Крім того, під тиском уряду США, ВР не виплачуватиме дивіденди за 3-й квартал і зменшить капітальні витрати в 2010 році на 10%.
Лідери Євросоюзу домовилися ввести податок на банківські транзакції в ЄС і винести цю ініціативи на саміти "вісімки" і "двадцятки" в Канаді. Розробкою технічних аспектів введення цього податку займеться Рада ЄС на рівні міністрів фінансів. За попередніми даними, основні доходи від цього нового податку можуть піти на створення антикризових фондів, призначених для стабілізації фінансової системи.
Нестабільність на фінансових ринках стає "серйозним негативним чинником ризику" для глобального економічного зростання. Необхідно прийняти "термінові заходи" для того, щоб приборкати дефіцит державного бюджету, говориться в доповіді Міжнародного валютного фонду. МВФ зазначає, що реакція Європи на кризу в Греції і проблеми в інших країнах ЄС була "своєчасною, і пом'якшила небезпеку кризи ліквідності". Проте, "політичні заяви не заспокоїли ринки" і "ситуація залишається нестабільною".
Лідери 27 країн Євросоюзу зустрічаються в Брюсселі на дводенному саміті, присвяченому економіці. На порядку денному саміту обговорення координації загальної економічної політики об'єднаної Європи, а також жорсткіших штрафних санкцій відносно членів ЄС з високим рівнем дефіциту бюджету. З 16 країн єврозони найбільш складна економічна ситуація склалася останнім часом в Греції, Іспанії та Італії.
Грецький уряд представив проект президентського указу про лібералізацію ринку праці в країні, яка буде введена в рамках пакету антикризових заходів, направлених на скорочення дефіциту бюджету. Згідно з проектом указу, крупним компаніям надаються додаткові права при скороченні співробітників. Так, якщо в компанії працюють більше 150 осіб, дозволяється звільняти на місяць до 5% робочої сили (замість 2% за чинним законодавством). Компанії, де зайнято від 20 до 150 осіб, зможуть звільняти не більше 6 осіб на місяць. При цьому кандидатам на звільнення можна буде знижувати зарплату і попереджати про звільнення за 1-4 місяці, тоді як нинішні норми вимагають оповіщати працівників за 24 місяці.
Всі країни Європейського союзу опублікують результати стрес-тестов своїх банків в другій половині липня в спробі зміцнити довіру інвесторів до фінансового сектора, заявив президент ЄС Герман Ван Ромпей (Herman Van Rompuy).
Прем'єр-міністр Іспанії Хосе Луіс Родрігес Сапатеро назвав публікацію результатів кращим способом покласти край чуткам про стан іспанських та інших банків. "Аби продемонструвати платоспроможність, немає нічого кращого за прозорість, - сказав Сапатеро. - Ці стрес-тести мають бути жорсткими за своєю природою. Нам необхідно провести максимально суворі тести, оскільки це сприятливо позначиться на нашій репутації".
Наразі ЄС провів лише один стрес-тест всього свого банківського сектора, а не конкретних країн або банків. Результати, опубліковані восени 2009 року, показували, що сектор здоровий і може витримати економічний спад, гірший, ніж той, який мав місце в той момент.
Економічні дані із США чинили тиск на європейські ринки.
Так, кількість первинних заявок на виплати з безробіття в США збільшилась на 12 тис. до 472 тис. Економісти, опитані Dow Jones Newswires, прогнозували зниження на 6 тис.
Міністерство праці США повідомило, що індекс споживчих цін в травні знизився на 0,2%. У квітні індекс знизився на 0,1%. Базовий індекс споживчих цін (Core CPI), який не враховує волатильні ціни на енергоносії і продукти харчування, виріс на 0,1%.
Індекс ділової активності у виробничій сфері в зоні відповідальності ФРБ Філадельфії впав в червні до 8,0 з 21,4 в травні. У квітні показник склав 20,2. Економісти прогнозували, що в червні індекс складе 21,0.
За матеріалами:
K2Kapital
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас