У якій валюті найбезпечніше зберігати заощадження — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У якій валюті найбезпечніше зберігати заощадження

Валюта
6809
Курсові проблеми євро змусили українців терміново його позбуватися. І відразу виникло питання, а в якій валюті зберігати свої заощадження. Пам'ятаючи валютні "хвилювання" 2008 року, особливої довіри до долара народ теж не має. "Известия в Украине" попросили експертів скласти рейтинг валют, яким не загрожують проблеми в нинішньому році.
Євро-нестабільність
Донедавна європейська валюта вважалася однією з найбільш стабільних і надійних. Але ситуацію докорінно змінили фінансові проблеми країн - членів ЄС. Курс євро нестримно пішов донизу. Ще кілька місяців тому за один євро на Україні давали 12 грн. Зараз - не більше 10 грн. Така ситуація, за прогнозами експертів, продовжиться мінімум до кінця року. Тому зберігати заощадження в євро небезпечно.
"За нашими оцінками, вірогідність подальшого зниження європейської валюти дуже висока. Неможливо за короткий проміжок часу скоротити дефіцит бюджету Греції, Португалії, Іспанії", - розповів керівник інформаційно-аналітичного центру Forex Club Микола Івченко. Повністю згоден з ним і начальник управління інвестиційно-банківських послуг однієї з найбільших українських фінустанов Ерік Найман: "На жаль, проблеми в єврозоні продовжуються. Отже, до кінця року курс євро лише знижуватиметься".
За словами Миколи Івченка, говорити, що курс євро стабілізувався і більше не представляє загрози для заощаджень, можна буде лише в кінці нинішнього року. "Члени Євросоюзу подають звіт про стан бюджету в Єврокомісію раз на квартал. Відповідно, щоб побачити позитивну динаміку, потрібно три місяці, а краще - півроку. Але вірогідність того, що постраждалі країни Євросоюзу відновляться до кінця року, дуже сумнівна", - говорить він.
Зараз курс євро стабілізувався - і в світі, і в Україні. Але цей спокій затягнеться ненадовго, кажуть експерти. Адже проблеми в Євросоюзі лише набирають обертів. Єдиний шанс для європейської валюти в нашій країні - підтримка Національного банку. Він вже тривалий час стримує обвал євро, виходячи на міжбанк і скуповуючи його надлишки. Це необхідно, щоб допомогти українським експортерам. "У нас близько 25% експорту йде в єврозону. А 25% від цієї чверті експортних товарів продаються за євро. І в компаній, що працюють з європейською валютою, доходи вже впали на 20%. Природно, що НБУ про них піклується і намагається допомогти", - пояснює Микола Івченко.
Але навіть підтримка Національного банку не врятує ситуацію, якщо проблеми Євросоюзу посиляться. "Якщо в світі почнеться критичне падіння євро, його курс на Україні може обвалитися і до 9 грн. Це, щоправда, песимістичний сценарій. І зараз вірогідність такого результату - 25 до 100", - говорить Івченко. А найбільш вірогідний результат, за його словами - курс на рівні 9,4 грн/євро, який збережеться до кінця нинішнього року.
Вічнозелений долар
Набагато стабільніше, ніж євро, почуває себе скандаліст валютного ринку, долар. Незважаючи на те, що торік йому пророкували обвал і втрату статусу резервної валюти світу, зараз довіра українців до зелених папірців зсока як ніколи. Воно і правильно: США, на відміну від Євросоюзу, друга хвиля кризи вочевидь не загрожує.
З іншого боку - останнім часом в Україні, вперше за всю історію, спостерігається позитивне сальдо платіжного балансу. Це означає, що в країну приходить більше грошей, ніж виходить. Це дало підстави першому віце-прем'єр-міністру Сергію Тігіпку заявити, що прийшов час зміцнювати національну валюту - мовляв, в країні надлишок долара. "Я вважаю, що гривню потрібно підсилювати. Сьогодні для цього є нормальні умови, значить, це потрібно робити", - заявив він.
В Національному банку з ним не згодні. "Говорити про те, що настав час зміцнювати курс, поки не можна. Зарано говорити, що економіка запрацювала на всі 100% і стабільно йде виручка від експортерів", - пояснив заступник директора департаменту монетарної політики НБУ Олександр Арсенюк. За його словами, найправильніша стратегія в непросте сьогодення - це забезпечити гривні стабільність.
Згоден з ним і Микола Івченко. "Підстав для зміцнення гривні сьогодні немає. Хоча, якби Національний банк зараз не виходив на міжбанк, долар продавали б за 7,5 грн/долар", - признається він.
Тож до кінця нинішнього року пара гривня-долар буде стабільною, як ніколи раніше. А ось вже наступного року в НБУ можуть з'явитися всі підстави для ревальвації національної валюти. Це стало достатньою підставою для того, щоб експерти одноголосно віддали гривні першість в рейтингу надійних валют. "Перше місце - звичайно ж, гривня. Друге - долар, йому до кінця року точно нічого не загрожує. Третє місце я віддав би рублю - у нього проблем менше, ніж в інших валют. А євро - в самому кінці списку", - упевнений Микола Івченко. Солідарний з ним і Ерік Найман - за його словами, перевага гривні ще і у високих відсотках з депозитів. "Гроші найкраще зберігати в гривні. Адже високі відсотки нівелюють всі ризики, з нею пов'язані", - говорить він.
Зоя Роман
За матеріалами:
bigmir.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас