Уряд заощадить на боргах Сбербанку СРСР


Уряд заощадить на боргах Сбербанку СРСР

Уряд запропонував не компенсувати втрати від інфляції із вкладів у Сбербанку СРСР. Про це йдеться в проекті змін до закону "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України (відносно механізму повернення заощаджень)" під № 6491. Якщо документ приймуть, то вкладники отримають в п'ять разів менше грошей, ніж отримали б десять років тому.

Закон "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" був прийнятий в 1997 р. Тоді борг держави перед вкладниками Сбербанку СРСР, Держстраха СРСР і тримачами державних облігацій був переведений з радянських рублів в гривню за коефіцієнтом 1,05 грн/руб. Підсумкова сума боргу склала 131,96 млрд. грн. Але при цьому передбачалося, що кожного року сума боргу збільшуватиметься на коефіцієнт інфляції.

З 1997 по 2010 р. середні темпи інфляції складали 13,4% в рік. Реально, ціни зростали ще швидше, але їх дійсний приріст прихований завдяки маніпуляціям із статистикою, до яких удавався кожен з урядів. Таким чином, сьогодні за 1 грн. можна купити в п'ять разів менше, ніж в 1997 р. Грубо кажучи, зростання цін перетворило 131,96 млрд грн. на 26 млрд грн. (якщо брати до уваги купівельну спроможність суми вкладів).

Якщо все ж таки проіндексувати борги Сбербанку на офіційний показник інфляції, то сума компенсації повинна зрости в п'ять разів - до 659,8 млрд грн. (дорівнює трьом бюджетам-2010).

За перші десять років держава повернула менше 10 млрд грн. У 2008 р. через каси Ощадбанку було виплачено рекордні 6 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua