Точка зору: Україні не потрібні гроші МВФ


Точка зору: Україні не потрібні гроші МВФ

"Я вважаю, що Україні не потрібні гроші Міжнародного валютного фонду", - заявив директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін.

За його словами, зараз в країні потрібно проводити "реформи для людей". Якщо все ж влада сподівається на транш від МВФ, то для цього перш за все необхідно "фактично ліквідувати дефіцит державного бюджету, який офіційно складає майже 60 млрд грн."

"Перше, що зробить МВФ, так це попросить нас робити запозичення. Далі вони скажуть: ваш поточний трансфер для населення - пенсії, допомоги, стипендії - за січень-квітень складає 16,5 млрд грн. Чорнобильські соціальні програми - 556 млн грн., трансфери Пенсійний фонд - 14,8 млрд грн., і вони будуть вимагати припинити це робити, а якщо уряд припиняє це робити, тоді жодні заборони судів на демонстрації вже не допоможуть. Плюс вони скажуть: підніміть, будь ласка, комунальні ціни - і "комуналка" підвищиться в 4-5 разів. Далі вони скажуть: припиніть дотувати пенсії з держбюджету і збільшіть пенсійний вік до 65 років. Крім того, вони скажуть, що всі гроші, які ми вам надамо, не повинні йти нікуди, крім того, щоб підтримувати золотовалютний запас Національного банку і жодні субвенції і дотації або інше фінансування виплат пенсій не може продовжуватися", - повідомив О.Соскін.

За його словами, за таких умов "міністри просто не можуть іти на це".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua