Пинзеник: Цілі, закладені в Програмі економічних реформ, позитивні, але вони розходяться з реальними діями уряду


Пинзеник: Цілі, закладені в Програмі економічних реформ, позитивні, але вони розходяться з реальними діями уряду

Представлена п'ятирічна Програма економічних реформ - в цілому добротний професійний документ, здатний вивести країну з тупикової ситуації, дати поштовх економічному розвитку і підвищенню рівня життя наших громадян. Так прокоментував Програму економічних реформ на 2010-2014 рр. екс-міністр фінансів, голова Українського фонду підтримки реформ Віктор Пинзеник, йдеться повідомленні прес-служби.

При цьому В.Пинзеник відзначив: "Виникає єдине, але ключове в умовах України питання: "Чи читали документ в уряді, чи є в цієї програми замовник (споживач), чи є політичний запит на запропоновані реформи?" Відповідь на це питання легко знайти в діях, які декларувала, декларує, а головне, робить нинішня влада. Тому що вони діаметрально протилежні до тих, які закладені в Програмі".

Яскравим прикладом цього екс-міністр називає Державний бюджет на 2010 рік. Програма реформ передбачає скорочення дефіциту бюджету в поточному році до 5,3% ВВП з тим, щоб при щорічному скороченні його на 1% довести дефіцит до рівня 2% ВВП в 2013-2014 рр.

В той же час, за підрахунками В.Пинзеника, реальний дефіцит бюджету-2010 складає майже 16% ВВП. Саме така сума дефіциту "набігає" поряд з офіційною цифрою бюджету в 57,7 млрд. грн., враховуючи витрати на рекапіталізацію банків, дотацію на газ, суми завищених доходів бюджету тощо.

"Складається враження, що підготовлений документ має єдине призначення - Міжнародний валютний фонд, можливість отримання коштів від нього. Тому що за умови відсутності політичного запиту на зміни, правильні наміри так і залишаються на папері, а п'ятирічка реформ помре так і не народившись - перетвориться на утопію", - резюмував В.Пинзеник.

Як повідомлялося, 2 червня 2010 року Президент України Віктор Янукович оголосив про початок реалізації першого етапу економічних реформ в Україні.

Програма економічних реформ на 2010-2014 рр. "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", розроблена і схвалена Комітетом з економічних реформ при Президентові України, реалізовуватиметься в три етапи: 2010 рік, 2011-2012 рр. і 2013-2014 рр.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua