Українські біржі закрилися в "зеленій зоні", скоротивши наполовину результати двотижневого падіння — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українські біржі закрилися в "зеленій зоні", скоротивши наполовину результати двотижневого падіння

Фондовий ринок
198
Українські фондові майданчики закрилися в четвер в "зеленій зоні", скоротивши за останні два дні наполовину результати попереднього двотижневого падіння. Індекс акцій "Української біржі" (УБ, Київ) зріс на 7,24% - до 1834,82 пункту, різкий скачок на 9,54% показав також індекс ПФТС, який зріс протягом торгівельної сесії до 723,41 пункту.
Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" портфельний керівник інвестиційної компанії "Конкорд Капітал" (Київ) Максим Слободський, драйвером зростання українських індексів у четвер виступив зовнішній позитив.
"В упевненому плюсі торгуються західні майданчики, сильним зростанням відкрилися торги в США, крім того, позитивну динаміку демонструє нафта. Все це сприяло високій активності учасників ринку, і в результаті великому обсягу торгів на ньому", - сказав він.
За його словами, на тлі проігнорованих даних про погіршення оцінки зростання ВВП США в першому кварталі 2010 року до 3%, а також даних про кількість первинних звернень по допомогу з безробіття, які виявилися гіршими за прогнози експертів, на ринках відчувається високий оптимізм і апетит до ризику.
"Позитивна кон'юнктура на західноєвропейських і російських ринках надала істотну підтримку українському фондовому ринку впродовж всієї торгівельної сесії", - сказав, у свою чергу, агентству аналітик інвестгрупи "ТАСК" В'ячеслав Іванишин.
Щодо зростання індексу ПФТС він відзначив: "Зважаючи на специфіку ведення торгів на фондовому ринку "ПФТС", де основний обсяг операцій проходить з облігаціями, а також різницю в часі закриття торгівельних сесій на УБ і ПФТС, індекс останньою має властивість запізнюватися в порівнянні з індексом УБ, таким чином, індекс ПФТС сьогодні фактично наздогнав індекс УБ в рамках цін акцій індексного кошика".
Серед внутрішніх новин В.Іванишин відзначив заяву гендиректора Маріупольського металургійного комбінату (ММК) ім. Ілліча про другу хвилю кризи в металургійному секторі. В той же час ця заява не зробила істотного впливу на котирування акцій ГМК, додав аналітик.
В той же час, як відзначив інвестиційний консультант компанії "Драгон Капітал" (Київ) Сергій Пилипенко, перехід індексу УБ протягом дня в "червону зону" свідчить про невпевненість інвесторів в подальшому зростанні. "Проте "бики" в четвер були сильніші, і в результаті відвоювали зароблені пункти під кінець торгівельного дня", - додав він.
Агресивні покупки в четвер на УБ спостерігалися в банківському секторі, внаслідок чого акції Укрсоцбанку додали в ціні 11,8%, Райффайзен Банку Аваль - 12%, а також металургії: "Азовсталь" - +11,64%, Алчевський металургійний комбінат - +11,94%.
Дуже хорошу динаміку зростання показали "просілі" за час падіння Стахановський вагонобудівний завод (+13,97%), "Мотор Січ" (+9,41%), Полтавський ГЗК (+17,72%).
Лідером за обсягами торгів стали акції Алчевського меткомбінату, сума операцій по яких на "Українській біржі" склала 14,67 млн грн.
В цілому обсяг торгів на УБ склав 120,787 млн грн., на ПФТС укладені угоди на суму 437,7 млн грн.
За прогнозом Іванишина, в п'ятницю очікується сповільнення темпів зростання українського фондового ринку, істотно підвищиться волатильність, проте поведінка вітчизняних інвесторів як і раніше визначатиметься кон'юнктурою на світових фінансових ринках, на яких зараз переважає оптимізм.
Ціни суверенних єврооблігацій, за даними інвестиційної компанії "Трійка Діалог Україна", в п'ятницю продовжили, додавши від 1,0 до 2,5 процентного пункту (п.п.).
Проте, основна активність інвесторів і обсяги були зосереджені в корпоративному секторі. Єврооблігації "Нафтогаз Україна"-14 зросли в ціні на 2,875 п.п., досягнувши 102,25-104,50 відсотка від номіналу. В результаті цього спред облігацій до суверенної кривої звузився до 126 базисних пунктів (б.п.), а до кривої Газпром - до 227 б.п.
Єврооблігації ДТЕК-15, МХП-15 додали 2,5-2,625 п.п. Зросли також ціни єврооблігацій Метінвест-15.
На думку фахівця з цінних паперів "Конкорд Капітал" Ростислава Шманенка, рух ринку облігацій, як внутрішніх, так і зовнішніх запозичень, на цьому тижні знаходиться в прямій залежності від ситуації на ринку акцій.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас