Ринки чекають на масштабну перевірку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ринки чекають на масштабну перевірку

26
Побачило світ розпорядження Кабінету міністрів про вивчення стану на ринках з продажу продовольчих і непродовольчих товарів. Перевірятимуть ситуацію ретельно та масштабно.
Розпорядженням Міністерству економіки та Держпідприємництву доручено розробити та затвердити перелік методичних рекомендацій щодо обстеження ринку з обов’язковим урахуванням моментів перевірки наявності регламентуючих документів, економічної обгрунтованості встановлених ринковою адміністрацією тарифів, дослідження порядку справляння ринкового збору, вивчення договорів, укладених між підприємцем та адміністрацією ринку, на предмет їх відповідності діючому законодавству, та ще низку заходів.
Міським адміністраціям розпорядження доручає утворити спеціальні робочі групи із відповідних фахівців – податківців, представників місцевих антимонопольних комітетів, учасників профспілок та громадських організацій. Результати перевірок повинні бути надані до 1 березня 2003 року, отже можна прогнозувати, що кульмінація процесу обстеження припаде на зимові місяці. До 1 травня Кабінету міністрів повинні бути надані узагальнені висновки та пропозиції щодо покращання ситуації із продовольчими ринками.
Чи є потреба у такій детальній перевірці? За інформацією Державного комітету статистики, в Україні на сьогоднішній день функціонує 2715 ринків, які налічують 831583 торгових місць та забезпечують роботою 800 тисяч громадян. У ході робочої поїздки експертів Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва обстежено близько 100 діючих ринків та виявлено низку серйозних порушень.
По-перше, неправомірно проводиться процес справлення збору – його переважно утримують на місяць вперед, що суперечить нормам закону про місцеві податки та збори. Наступна перешкода у роботі підприємців – збір орендної плати за один квадратний метр торгової площі, до того ж стандартно встановленої, є практично непосильним. Проблема фактично криється у відсутності методології розрахунку розміру ринкового збору – адміністрація кожного ринку робить це на свій лад та переважно без урахування інтересів підприємця.
Черговий гострий кут – відсутність механізму закріплення прав власності за продавцем. Забудова торгового місця традиційно здійснюється за кошти підприємця, але юридично оформити ту чи іншу споруду як своє особисте майно він змоги не має – договори на розміщення власних споруд на території ринку укладаються на річний термін, а їх постійне переоформлення приносить додаткові витрати та проблеми. У довгострокову оренду земельні ділянки органи місцевого врядування ринкам переважно не надають. Отже, доля підприємця залежить від настрою адміністрації ринку – про це сказано і у пояснювальній записці комітету регуляторної політики і підприємництва. Торговці працюють без трудових книжок, у деяких регіонах підприємці підтвердили факт вимагання у них коштів за право торгівлі як таке.
Згадане розпорядження поки що не передбачає жодних регуляторних заходів щодо боротьби із згаданими правопорушеннями. Поки що мова йде лише про перевірку поточної ситуації, які, можливо, призведуть до відповідних дій.
За матеріалами:
УСПП
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас