0 800 307 555
0 800 307 555

Плани підвищити акцизи на бензин позбавляють виробників стимулу до модернізації

Енергетика
343
Пропозиція уряду значно підвищити акцизи на автомобільні бензини порушує принцип економічної стимул-реакції, коли диференційовані ставки мотивують до випуску якісніших нафтопродуктів і модернізації нафтопереробних заводів, вважає президент "Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України" (ООРНУ) Леонід Косянчук.
"Зовсім не важливо, який вміст сірки в бензині, що випускається вами (все одно потрібно сплатити акциз 172 євро/тонна). Про виробництво бензинів з октановим числом 98 і вище взагалі краще не говорити - там і зовсім 200 євро/тонна", - зазначається в повідомленні ООРНУ, підписаному Косянчуком.
Він підкреслив, що створення незбалансованих законопроектів для нафторинку загрожує його розвитку і створює передумови для сумнівних методів роботи галузі. "Іншим, не менш хворобливим, негативним ефектом зростання акцизів може бути підвищення привабливості продажу на ринку під виглядом повноцінного бензину набагато дешевшої "бодяги", - вважає Косянчук.
Він висловив побоювання відносно переходу низки українських заводів на випуск автомобільних бензинів відповідних вимогам Євро-3 і дизельного палива - Євро-4, остаточний перехід на які в Україні заплановано з 1 січня 2011 року.
Зокрема, він згадав низьку міру готовності ПАТ "Укртатнафта" (Кременчуцький НПЗ, Полтавська обл.), менеджмент якого контролює група "Приват". На його думку "Укртатнафта", можливо, добиватиметься дії старих стандартів на виробництво світлих нафтопродуктів.
Як повідомлялося, Кабінет міністрів України в розробленому законопроекті пропонує одноразово підвищити акцизний збір на автомобільні бензини з октановим числом 80-98 на 56,4% - до EUR172 за тонну, з октановим числом "98 і більше" - на 81,8% - до EUR200 за тонну.
Крім цього, в документі пропонується підвищити акцизний збір за компоненти автомобільних бензинів і легкі дистиляти в 8,6 рази в порівнянні з існуючими - до EUR172 за тонну.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас