708
Україна та Росія підписали план інтеграції транспортних систем на 2010-2013 рр.
Міністр транспорту та зв'язку України Костянтин Єфименко та міністр транспорту Російської Федерації Ігор Левітін підписали План заходів з реалізації Концепції інтеграції транспортних систем України та Російської Федерації на 2010-2013 роки. Про це повідомляє прес-служба Мінтрансзв'язку України.
Обговорення пріоритетних напрямків співпраці міністрів відбулося 4 травня 2010 року у м. Брянськ (Російська Федерація) під час VII засідання Підкомісії з питань транспорту Комітету з питань економічного співробітництва Українсько-Російської міждержавної комісії.
Сторони погодили у найближчі три роки реалізувати проект будівництва ширококолійної залізничної лінії за маршрутом Кошице-Братислава-Відень.
"Для України це не політичний, а економічний проект", - сказав К.Єфименко, зазначивши, що його реалізація дозволить залучити додаткові вантажопотоки і збільшити транзит територією України із 65-70 млн т до 90 млн т, та принести приблизно 500 млн дол. на рік додаткових доходів "Укрзалізниці". Впровадити проект планується при залученні інвесторів.
І.Левітін підкреслив, що є повне порозуміння щодо залізничного маршруту з Росії на Європу через Україну.
"Цей проект має величезні перспективи", - переконаний він.
"Із приходом нового уряду я бачу зі сторони Мінтрансзв'язку України готовність вирішувати питання, які тривалий час були заморожені", - сказав І.Левітін.
К.Єфименко, у свою чергу, відзначив позитивні зрушення у співпраці обох країн у в галузі водного, залізничного, повітряного, міжнародного автомобільного сполучення.
У ІІ-ІІІ кварталі 2010 року українська то російська сторони підпишуть чотири базові угоди:
- Про забезпечення безпеки судноплавства в Азовському та Чорному морях, а також у Керченській протоці;
- Про взаємодію Центрів управління рухом суден в Керченській протоці та порядку проходження суден цією протокою;
- Про порядок та умови плавання суден внутрішніми водними шляхами;
- Про співпрацю в морському та авіаційному пошуку та порятунку на Чорному та Азовському морях.
Сторони також домовились працювати у напрямку розширення потужностей залізнично-поромної переправи між портами Крим та Кавказ, розвитку міжнародних транспортних коридорів.
Окрім того, робочі групи на чолі з К.Єфименком та І.Левітіним проаналізували всі раніше підписані двосторонні угоди та договори та погодилися їх переглянути з точки зору нинішніх тенденцій, зокрема, переорієнтації вантажопотоків.
За матеріалами: РБК-Україна
Поділитися новиною